אי העלאת שכר מזה 4 חודשים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • גילי

נשלח ע"יגילי 21:40, 4 בנובמבר 2012

שלום, לפני ארבעה חודשים קודמתי במקום עבודתי להיות מנהלת הסטודיו בו אני עובדת. בעקבות כך הובטח לי העלאה בשכר. מאז ועד היום לא בוצעה העלאת השכר. האם הדבר חוקי? במקביל אלי ישנה עמיתה בסטודיו מקביל במקום העבודה המרוויחה יותר מ- 10% אחוזים ממני - האם אפשר לטעון לאפליה? כמו כן השבוע הודיעו לנו כי עקב בעיות כלכליות של מקום העבודה יקוזז לכל העובדים 5% מהשכר ואם מישהו יתנגד הם יראו בכך כהתפטרות. אני נמצאת בהריון בשבוע 8 עוד לא הודעתי למעביד - אני יודעת שעל השינוי בשכר הוא צריך לקבל אישור של התמת האם הוא יכול לעכב לי את העלאה בשכר? או לא לבצע אותה בכלל? כיצד אני יכולה לפעול כשאני פונה את הממונים? תודה

השב
  • 14:40, 7 בנובמבר 2012

במידה ואושרה לך העלאת שכר אולם זו אינה מבוצעת בפועל תוכלי לדרוש ממעסיקך לכבד את ההסכם. אי כיבוד ההסכם עמך עשוי להוות עילה להתפטרות בדין מפוטר, עם זאת, גם הדרישה להורדת שכר הינה הרעה בתנאים שבגינה תוכלי להתפטר בדין מפוטר. מעסיקך לא יכול להודיע כי התנגדות להרעה בשכר מהווה התפטרות. באשר לסוגיית האפליה, ישנם פרמטרים רבים שנבחנים כאשר טוענים לאפליה ולא ציינת מספיק פרטים.
    בעניין ההריון, אם הינך עובדת יותר משישה חודשים יחולו עליך הגנות חוק עבודת נשים ולא ניתן יהיה לפטרך או להרע בשכרך.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.