• 4 בנובמבר 2012

אי העלאת שכר מזה 4 חודשים

שלום, לפני ארבעה חודשים קודמתי במקום עבודתי להיות מנהלת הסטודיו בו אני עובדת. בעקבות כך הובטח לי העלאה בשכר. מאז ועד היום לא בוצעה העלאת השכר. האם הדבר חוקי?
    במקביל אלי ישנה עמיתה בסטודיו מקביל במקום העבודה המרוויחה יותר מ- 10% אחוזים ממני - האם אפשר לטעון לאפליה?
    כמו כן השבוע הודיעו לנו כי עקב בעיות כלכליות של מקום העבודה יקוזז לכל העובדים 5% מהשכר ואם מישהו יתנגד הם יראו בכך כהתפטרות. אני נמצאת בהריון בשבוע 8 עוד לא הודעתי למעביד - אני יודעת שעל השינוי בשכר הוא צריך לקבל אישור של התמת האם הוא יכול לעכב לי את העלאה בשכר? או לא לבצע אותה בכלל?
    כיצד אני יכולה לפעול כשאני פונה את הממונים?
    תודה

4 בנובמבר 2012
  • 7 בנובמבר 2012

אי העלאת שכר מזה 4 חודשים

במידה ואושרה לך העלאת שכר אולם זו אינה מבוצעת בפועל תוכלי לדרוש ממעסיקך לכבד את ההסכם. אי כיבוד ההסכם עמך עשוי להוות עילה להתפטרות בדין מפוטר, עם זאת, גם הדרישה להורדת שכר הינה הרעה בתנאים שבגינה תוכלי להתפטר בדין מפוטר. מעסיקך לא יכול להודיע כי התנגדות להרעה בשכר מהווה התפטרות. באשר לסוגיית האפליה, ישנם פרמטרים רבים שנבחנים כאשר טוענים לאפליה ולא ציינת מספיק פרטים.
    בעניין ההריון, אם הינך עובדת יותר משישה חודשים יחולו עליך הגנות חוק עבודת נשים ולא ניתן יהיה לפטרך או להרע בשכרך.

7 בנובמבר 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?