• 5 בנובמבר 2012

  תשלום הודעה מוקדמת

  לקראת סוף חופשת לידה הודיע לי המעסיק כי בדעתו לפטר אותי לאחר 60 הימים ולכן מציע לי לפדות אותם + 30 ימים בכסף. בלית ברירה שלחתי מכתב התפטרות. המעסיק הודיעה לי שתקופת ההודעה המוקדמת (בה כמובן לא נדרשתי לעבוד) תיכנס לתוקף בתום 30 ימים (שחלפו). היום הודיע לי שהשכר ישולם בעוד 30 ימים נוספים, כי רק אז משולם השכר עבור תקופת החודש בה אני הייתי בימי הודעה מוקדמת. כלומר 60 ימים לאחר ההתפטרות. האם זה תקין? בנוסף, האם עליו לשלם זכויות סוצאליות בתקופת ההודעה המוקדמת?

  5 בנובמבר 2012
 • 7 בנובמבר 2012

  תשלום הודעה מוקדמת

  חל איסור על מעסיקך לפטר אותך או לציין כי בדעתו לפטרך בטרם הסתיימה התקופה האסורה לפיטורין לפי חוק עבודת נשים והיא 60 יום לאחר תום חופשת הלידה. כמו כן היה עליו לתת לך הודעה מוקדמת רק בתום 60 הימים המצויינים. כמו כן, לא ברור מדוע הגשת מכתב התפטרות כאשר המסיק הוא יוזם הפיטורים. חלף הודעה מוקדמת מוכרב משכר היסוד.
  אני ממליץ לך לקבל ייעוץ משפטי פרטני בעניינך מכיוון שמעסיקך פעל באופן אסור על פי חוק.

  7 בנובמבר 2012
  • 8 בנובמבר 2012

   תשלום הודעה מוקדמת

   שלום. תודה על התשובה. הגשתי מכתב התפטרות, כי לא היתה לי ברירה. לא הייתי מסוגלת לחזור לעבוד ל - 50 ימים ובטח לא למצוא לתקופה כל כך קצרה סידור לתינוק. כעת קיבלתי הודעה מהמעסיק, כי הכספים שהוא קורא להם "מענק" ישולמו לי רק כנגד חתימה על כתב ויתור על תביעות. בכתב הויתור כתוב שמדובר בתשלומים המשולמים לי "מעבר המגיע לי לפי חוק" (בגמר חשבון שנשלח לי כתוב שלא משולמים לי דמי הודעה מוקדמת). שאלתי - מה המשמעות של חתימה על מסמך הויתור בנסיבות אלה? כיצד המעסיק יכול לרשום שלא משולמים לי דמי הודעה מוקדמת? (הוא לא ביקש ממני לחזור לעבוד ב- 30 ימי ההודעה).

   8 בנובמבר 2012
   • 10 בנובמבר 2012

    תשלום הודעה מוקדמת

    קשה מאוד לתת חוו"ד בעניין מבלי להתרשם מהמסמך המקורי של המעסיק ולשון אותו מסמך.

    10 בנובמבר 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?