כתב ויתור - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ויויאן

  נשלח ע"יויויאן 23:31, 8 בנובמבר 2012

  המעסיק הודיע לי שלא כדאי לי לחזור לאחר חופשת לידה ולמצוא סידור לתינוק, כי לאחר 60 הימים יערך לי שימוע ולכן הציע לי לפדות את תקופת 30 ימי הודעה מוקדמת + 60 ימים בכסף. בלית ברירה בחרתי באופציה זו והוצאתי על פי דרישת המעסיק, מכתב התפטרות. כעת המעסיק דורש שכתנאי לקבלת הכספים אחתום על ויתור כאשר לסכום הוא קורא "מענק" ולגביו רשם שמדובר בסכומים המגיעים לי מעבר לקבוע בחוק. לא ברור לי כיצד ניתן לרשום זאת, בעיקר לגבי 30 הימים שהם ימי הודעה מוקדמת (במסמך גמר חשבון שנשלח לי, נרשם שאני לא מקבלת תשלום דמי הודעה מוקדמת). שאלתי: האם על הסכום צריך לעשות הפרשות סוציאליות? מה המשמעות של חתימה על מסמך הויתור? ברור לי שאם לא אחתום עליו לא ישולמו לי הכספים.

  השב
 • 22:06, 10 בנובמבר 2012

  יש לבדוק את לשון המסמך על מנת לציין מה תהיה המשמעות של המסמך ומה תפקידו האמיתי בעניין.

  תגובה
 • 11:57, 11 בנובמבר 2012

  שלום.
  לא הבנתי מה התשובה בקשר להכללת "דמי הודעה מוקדמת", בתשלום שנקרא "מענק" ומתייחס לסכומים המשולמים מעבר למגיע על פי דין. האם המעסיק יכול לעשות זאת? האם משפיע על סכומים שהופרשו לקופת פיצויים לפי סעיף 14?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורנה שמריהו

מנהל הפורום: עו"ד אורנה שמריהו

עו"ד אורנה שמריהו עוסקת בדיני עבודה מזה למעלה מ- 15 שנה ומייצגת עובדים ומעסיקים מכל ענפי המשק. עו"ד
למידע נוסף

09-7796900 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.