התייעצות לגבי שעות עבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • שלומית

  נשלח ע"ישלומית 12:53, 28 בנובמבר 2012

  שלום רב שמי שלומית והייתי רוצה לבדוק האם תנאי ההעסקה שלי תקינים אני עובדת במקום עבודתי למעלה משנה וחצי במשכורת חודשית גלובלית שעות העבודה הן 07:30-16:30 ימים א-ה כשהתקבלתי לעבודה, נאמר לי בעל פה שאלו תנאי העסקתי, ולא נחתם איתי חוזה עבודה. במקום העבודה אין הפסקות מסודרות, כלומר, גם בזמן ארוחת הצהריים, עדיין אני עונה לטלפונים ומטפלת בעבודה השוטפת. משמע, אני עובדת ביום 9 שעות רצופות, ללא הפסקה מסודרת, ובכל 9 השעות אני לרשות העבודה. ע"פ התיקון שיצא לחוק שעות עבודה ומנוחה, יום עבודה לא יעלה על 8 שעות, וכמובן שעובד זכאי לקבל הפסקה של עד 3/4 שעה- שבה הוא רשאי לא להיות לרשות העבודה. בחודש עבודה יש 186 שעות, ויש 22 ימי עבודה, אם נחלק 186 שעות ל 22 ימי עבודה, נקבל 8.45 שעות ביום, שכמובן ה 0.45 מתוך זה- אמורה להיות ההפסקה של העובד שאלתי היא: עקב העובדה שאני עובדת 9 שעות מלאות, האם השעה התשיעית, או חלק ממנה, אמורה להיות משולמת כשעה נוספת של 125%? במידה ומגיע לי החזר, יש מקום לדרוש החזר רטרואקטיבי על כל תקופת עבודתי?

  השב
 • 13:37, 2 בדצמבר 2012

  חוק שעות העבודה והמנוחה מתייחס לעבודת כפיים, החוק קובע כי עובד במשרה מלאה העונה על הקריטריונים המצויים בחוק זכאי להפסקה באורך של 3/4 שעה לפחות שמתוכה חובה לתת חצי שעה רצופה. עם זאת, אם עבודתך איננה עבודת כפיים כפי שזו מוגדרת בחוק ומקום עבודתך אינו חתום על הסכם קיבוצי שמיטיב בעניין הפסקות, מעסיקך כלל אינו מחוייב לתת הפסקה במשך שעות העבודה, בתנאי שאלו לא עוברות 8 שעות לשבוע עבודה של שישה ימים ו-9 שעות לשבוע עבודה של חמישה ימים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.