שכר בסיס לחישוב פיטורין - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 18:57, 5 בדצמבר 2012

  שלום, אני מועסק במשרד בשכר המורכב משכר בסיס + הוצ' נסיעה. אציין כי מרכיב הוצאות הנסיעה הינן קבועות ואינן מבוססות על תחשיב מסוים או החזר הוצאות. מאחר והוצאות הנסיעה מהוות כ27% מהשכר - האם אני זכאי לפיצויי פיטורין בגובה שכר בסיס + הוצ' נסיעה או שרק לשכר בסיס. ידוע לי שכאשר המעסיק מפריד את רכיב השכר הקבוע למספר גורמים - הפרדה טכנית, שכן הוצאות הנסיעה הינן קבועות, העובד זכאי למלוא גובה הרכיבים הקבועים. פרט נוסף, הפרשות לקרן הפנסיה והפיצויים מבוצעות על חלק שכר הבסיס בלבד - האם גם כאן מדובר בסוגיה דומה ? שיטה שכר זו נהוגה למיטב ידיעתי עם כל עובדי המשרד. תודה,

  השב
 • 10:24, 9 בדצמבר 2012

  הוצאות רכב, אינן נחשבות בשכר הקובע, אלא במקרים בהם ניתן להוכיח כי מדובר ברכיב "פיקטיבי" כלומר תוספת שאינה מותנית. במקרים כאלו ניתן לתבוע אותו כחלק המהשכר הקובע לצורך פיצויים והפרשה לגמל.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.