פיצויים לעובד "פרילאנס" - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ד

  נשלח ע"יד 09:25, 25 בדצמבר 2012

  אני עובד בחברה כבר כ5 שנים בתור "פרילאנס" והסיבה שאני משתמש במרכאות היא מכיוון שלחברה נוח לקרוא לי כך מכיוון שלאורך כל השנים עבדתי שם במשרה מלאה (משמרות, כ190 שעות בחודש), הייתי מחוייב לעבוד ממשרדי החברה ועם הציוד שלה ולא קיבלתי הפרשות לא לפנסיה, לא לביטוח לאומי וכמובן גם לא ימי חופשה ודמי הבראה. אני לא חתום שם על חוזה ופתחתי עוסק פטור כי כך אמרו לי לעשות. לפני כחצי שנה הבוס שלי הציע לי תפקיד מסויים באומרו כי ברגע שעובדת מסויימת תעזוב התפקיד יעבור אלי. עברו החודשים והבחורה עזבה וכששאלתי אותו מה קורה עם זה הוא התחמק ולבסוף נוצר מעין מו"מ עימי ועם עוד בחור שכנראה גם לו הובטח אותו תפקיד. במהלך המשא ומתן אמרתי כי קיבלתי הצעה ממקום אחר ובאם לא אקבל את שהובטח לי אני אשקול לעבור לשם. לאחר שסירבו לתת לי את התפקיד הם לקחו את שאמרתי כהודאה בעזיבה ומבחינתם הודעתי על התפטרותי ולכן לא מגיעים לי פיצויים כלל. לא הגשתי להם שום מכתב התפטרות אלא להיפך כתבתי להם מכתב בו אני מציין כי לא התפטרתי ואני מעוניין להמשיך בעבודתי אך הם טוענים כי בעקבות דברי החלטות נעשו ואיני יכול לקחת את הגלגל אחורה. האם יש לי עילה לתבוע פיצויי פיטורין והאם יש לי עילה לתבוע על כל ההפרשות שלא קיבלתי כי לדעתי ניתן להוכיח בקלות שהתקיימו בינינו יחסי עובד מעביד. אשמח לתשובתכם, תודה!

  השב
 • 10:17, 26 בדצמבר 2012

  מדבריך ניכר כי קיימת עילה לתביעה אולם יש לבחון את הדברים יותר לעומד ולכן אני ממליץ לך לקבוע פגישה במשרדינו או לפנות אלינו לייעוץ אישי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.