הפסקות אוכל בעבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • לירון

  נשלח ע"ילירון 20:01, 27 בדצמבר 2012

  רציתי לברר אני עובד בחברת תקשורת בשירות לקוחות ויש לנו בדר"כ שעות מסודרות של הפסקות אוכל שמתחיל מהשעה 12:00 עד 15:00 בזמן האחרון עקב עומס בלקוחות המנהל שלנו מכריז על "עוצר הפסקות" ולא נותן לאנשים הפסקה רק בשעה מאוד מאוד מאוחרת (חשוב לציין שיום העבודה נגמרה בשעה 6 ) כמו 4 ולפעמין גם 5 . חשוב לציין ששעות ההפסקה הן לא משהו אשר חתמנו עליו בחוזה אבל זו מוסכמה שכבר עובדת 4 שנים (כל זמן בו אני עובד באותו המקום). אשמח לתשובה האם מבחינה חוקית יש באפשרותי לעשות משהו בנידון? אשמח לתשובה , תודה רבה!

  השב
 • 10:08, 1 בינואר 2013

  חוק שעות העבודה והמנוחה מחייב מתן הפסקה לעובד שעבד למעלה משמונה שעות רק כאשר מדובר בעובד עבודת כפיים. למעשה החוק כלל לא מתייחס לסוג אחר של עובד. עם זאת, אם היה נהוג לתת לכם הפסקה עד כה, בהחלט ייתכן כי מדובר בהרעה בתנאי העבודה אשר בגינה תוכלי להתפטר ולקבל פיצויי. עם זאת, עליך ראשית להסב את תשומת לב המעסיק כי מדובר בהרעה בתנאים. מומלץ לכתוב מכתב המבקש כי ההפסקות יוחזרו ולתת למעסיק שהות לעשות כן.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.