מספר שאלות - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • נירו

נשלח ע"ינירו 13:21, 31 בדצמבר 2012

שלום, לארונה התחלתי לעבוד במקום עבודה חדש, ושאלותי הן: 1. האם חייב מקום העבודה לתת לי עותק של חוזה העבודה? 2. האם רשאי מקום העבודה להחתים אותי על טופס ויתור סודיות רפואית? 3. במידה והנני עובד לפי שעות, האם רשאי מקום העבודה לא לשלם לי עבור שעות שהקדשתי עבור העבודה, אך לא עבדתי ממש (פגישות, ישיבות וכד')? על תשותך אודה מאוד!!! נירו.

השב
  • 11:14, 3 בינואר 2013

1. כן בהתאם לתיקון 24 לחוק הגנת השכר מקום עבודתך מחוייב לכל הפחות להעביר אליך מסמך המפרט את זכויותיך לרבות הגדרת תפקיד וממונים עליך.
    2. לאחרונה הוגשה הצעת חוק לתיקון חוק שיוויון הזדמנויות בעבודה אשר תגביל את היכולת של מעסיק לבקש ויתור על סודיות רפואית. הצעה זו טרם עלתה לדיונים ולכן עדיין אין איסור על כך.
    3. נשאלת השאלה מה זה אומר "לא עבדתי ממש". הכנה לפגישות, ישיבות ועוד, אולי כדאי שתיעשה ממקום העבודה וכך תיחשב חלק מהעבודה.

תגובה
  • 13:51, 3 בינואר 2013

תודה רבה!!! עזרת לי מאוד!!!!

שאלה נוספת: בחודש נובמבר סיימתי לעבוד במקום עבודתי הקודם. נשארו לי שם ימי חופשה וימי מחלה. האם אני זכאי לקבלם בכסף?

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.