הפסקת עבודה בעקבות עמוד ענן - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • :)

  נשלח ע"י:) 19:08, 9 בינואר 2013

  שלום. יומיים לפני תחילת עמוד ענן התחלתי לעבוד בתור מזכירה בבית ספר לחוגים לילדים. עם תחילת עמוד ענן הופסקה העבודה לפי הוראות פיקוד העורף. אני מתגוררת באשדוד והעבודה גם באשדוד. המעסיק לא מעוניין לשלם לי עקב כך שאין לי ילדים. קראתי לאינטרנט ולפי ההבנתי אם הופסיקו לי את העבודה עקב מצב הביטחוני אני אכן אמורה לקבל את הכסף. אשמח והודה אם אקבל תשובה :)

  השב
 • 11:16, 13 בינואר 2013

  מעסיקך מתבלבל, עובדים אשר התגוררו במרחק של עד 40 ק"מ מעזה ובחזקתם ילדים אשר נותרו בבית עקב סגירת מוסדות החינוך במבצע זכאים לשכר.

  במקרה שלך, כלל לא מדובר באותו עניין. מכיוון שנבצר ממך להגיע למקום עבודתך עקב סגירתו על ידי פיקוד העורף ואילו את העמדת את עצמך לרשות המעסיק הינך זכאית לשכר בגין ימים אלה.

  תגובה
 • 13:32, 13 בינואר 2013

  תודהה :)
  ואם היא לא רוצה לשלם לי, אך אני יכולה לדרוש את התשלום?

  תגובה
 • 09:06, 14 בינואר 2013

  באתר של רשות המיסים תחת הכותרת "עמוד ענן" – מידע עדכני לציבור, יש מדור המסביר את הליך הפיצוי למעסיקים. תוכלי להסב את תשומת ליבה של המעסיקה שלך להנחיות הרשומות שם המסבירות כי היא זכאית לפיצויי גם עבור שכר העובדים.
  אם היא עדיין אינה מעוניינת לשלם, תאלצי לפנות לערכאות משפטיות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.