הלנת שכר, קנסות ואי תשלום התלמדות. - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • ליאור

נשלח ע"יליאור 19:55, 30 בינואר 2013

ב09.2012 התחלתי עבודה מועדפת בתחנת פז בבעלות פרטית. כאשר התחלתי לעבוד לא הוצגו תנאי עבודה או כל דבר אחר, גם לא מילולית. עבדתי 3 ימי התלמדות של 6 שעות כל אחד, אותם לא קיבלתי ולפי דברי המנהלת לא אקבל בכלל, לדבריה נאמר לי שרק מי שעושה 6 חודשים בעבודה מקבל את ההתלמדות. (לא היה ולא נברא) באחד הימים בעבודה עשיתי קוקטייל לאחד הרכבים בטעות, ניקו לי מהשכר את סכום הדלק (150 ש"ח) ולאחר שהתווכחתי איתם הם לקחו על עצמם חצי סכום מהשאיבה והניקוי למנוע וחצי עלי (עוד 250 ש"ח), סכ"ה 400 שקלים. כמובן שאחרי העניין הזה התפטרתי (באותו זמן ירדו רק ה150 מהמשכורת וחיכיתי למשכורת האחרונה). כאשר באתי לקחת את השכר, לא נתנו לי אותו בטענה שמצאו עוד תקלה אצלי, לפי מה שהם אומרים מישהו תדלק בסכום של בערך 700 שקל (סכום לא עגול) עם כרטיס מיוחד שהתחנה מספקת לו שבו הוא אמור לתת חצי סכום מזומן וחצי עם הכרטיס, לטענתם אני הייתי באותו זמן במשמרת, (לא זכור לי שהיה בנאדם אחד שתדלק אצלי עם המבצע שלהם והסכום לא היה עגול), הם אמרו שהכסף לא הגיע לכספת ונעלם, והם רוצים להוריד לי 372 או סכום דומה מהשכר שגם ככה ירדו ממנו 250 ולא שילמו על ההתלמדות, סכ"ה יוצא שההתלמדות היא 400 שקל, הסכום האחרון קרוב ל400, והתקלה 400, יחד זה בערך 1200 ש"ח. מה גם שלא משחררים לי את השכר האחרון שאחרי ניקוי התקלה עומד על 700 ומשהו שקל. אני באמת לא יודע למי לפנות, אשמח לעזרה בנושא, ההורים מנסים לסדר את הדברים אבל אני לא חושב שבלי עזרה מבחוץ זה יגמר טוב, מי הגורמים שאני צריך לפנות אליהם, האם כדאי לתבוע אותם פרטי, איך עושים כל דבר כזה? תודה מראש.

השב
  • 14:43, 31 בינואר 2013

גם אני עבדתי בפז אחרי הצבא ולקחו לי מהמשכורת בערך 700 שח בטענה שהיה חסר לי ,ואין עם מי לדבר הם עושים זאת לכל העובדים ,נצלנים ,לא מאמין שתראה כסף..

תגובה
  • 15:50, 2 בפברואר 2013

ניסית הליכים משפטיים או שלא ראית כסף בגלל שרק ביקשת אותו?
    מה גם ששנכנס אצלי נושא המועדפת, אחרי כל הבלאגן הזה הם לא ירצו לחתום לי על הטפסים המתאימים, ככה שאני חייב ללכת עם זה לבית משפט, זה זמן לא קצר של עבודה במקום ואני אפסיד בערך חצי מועדפת.

תגובה
  • 00:34, 3 בפברואר 2013

הינך מתאר ניכויים משכרך שנעשו בניגוד לחוק. כמו כן יש לשלם שכר בגין ההתלמדות.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.