• 6 בפברואר 2013

    הפרשות לפנסיה בתקופת חופשת לידה

    שלום,

    אשתי יצאה לחופשת לידה של שישה חודשים ושמה לב שהמעביד לא הפריש עבורה כספים לקרן הפנסיה בתקופת חופשת הלידה בתשלום. פנינו למעסיק והוא טוען שהוא יבצע את ההפרשות עם החזרה לעבודה. לפי קריאת "חוק עבודת נשים" בנושא הפרשות לגמל בחופשת לידה אני מבין שמחובתו של המעסיק להמשיך להעביר לקופת גמל (במקרה של אשתי קרן פנסיה) את הפרשות העובד והמעביד מידי חודש בתקופת חופשת הלידה בתשלום. יתר על כן, הוא אמור לשלם גם את הפרשות העובד ולגבות מהעובד את הכספים רק עם החזרה מחופשת הלידה.
    שלחנו את השגותינו למעסיק אך הוא עדיין טוען שהוא יבצע את ההפרשות עם החזרה מחופשת הלידה.
    היות שאשתי תחזור לעבודה לאחר שישה חודשים, אם לא תבצע באופן עצמאי הפרשה יפגעו זכויותיה בקרן הפנסיה.
    שאלתי היא, האם המעסיק צודק. אם לא, מה ניתן לעשות מעבר לפנייתנו אליו?

    תודה,
    אורן

    6 בפברואר 2013
  • 10 בפברואר 2013

    הפרשות לפנסיה בתקופת חופשת לידה

    סעיף 2 לתנות עבודת נשים קובע כי
    נהג מעביד בלבד לשלם תשלומים לקופת גמל, ימשיך לשלם תשלומים כאמור במועדים ולפי הכללים החלים עליו, בשיעורים ולפי שכר העבודה כאילו הוסיפו העובדת או העובד לעבוד בתקופה שבעדה הם זכאים לדמי לידה.


    כלומר בתקופה בעדה משולמים דמי לידה חובה על המעסיק להמשיך את ההפרשה לפנסיה כרגיל ובמועד הרגיל.

    10 בפברואר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?