שלום וברכה, - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ליאת

  נשלח ע"יליאת 18:56, 6 בפברואר 2013

  לפני כ-6 חד' התחלתי לעבוד בחברה קבלנית לאבטחה באחד מהנמלים בארץ. אני בחורה דתייה, וכמוני יש עוד כמה בנות שעובדות איתי. בעבודה אנו נתבקשים ללבוש מדים מטעם החברה, ולחברה אין חצאיות לדתיות. במהלך הקורס הגעתי עם חצאיות שלי מהבית אשר לא תקינות עפ"י ההלכה (הן קצרות-מעל הברך). גם כשהתחלתי לעבוד שמתי את אותן החצאיות מכיוון והחברה לא מוכנה לשלם לנו על החצאיות שלנו (לא קניתי חצאיות במיוחד לעבודה). לאחר כ-3 חד' בעבודה, המנהלת העירה לי על האורך של החצאית וביקשה שאוריד אותה טיפה מטה. כמוני יש עוד 4 בנות, שלושתינו לא מקפידות על אורך החצאית. אחרות כן. כשחתמנו על החוזה, חתמנו גם על דף ובו סעיפים הנוגעים להופעתינו בזמן העבודה, אין שום סעיף שנוגע לחצאית או לאורכה. לפני כחודש אחת העובדות סולקה הביתה מכיוון שהחצאית שלה הייתה מעל הברך.. הדבר הוביל לכך שראש היחידה שלנו החליט להפעיל את כל האחראים עלינו כנגד זה ודורש שנגיע עם חצאיות אחרי הברך, אחרת, נישלח הביתה. שאלתי היא, האם עפ"י חוק יש באפשרות מנהל היחידה לדרוש מאיתנו זאת? על אף שהם לא מוכנים לשלם לנו על החצאיות שלנו, לא מוכנים לסדר לנו חצאית מטעמם ולא חתמנו על שום סעיף בחוזה שנוגע לזה?.. ובמיוחד שלא אמרו לנו כלום בנוגע לזה עם תחילת עבודתנו במקום אלא רק אחרי 4 חד'. חשוב לציין שאורך החצאית לא פוגע בכשירות שלנו בעבודה ובמקצועיות שלנו. בנוסף, ישנן בנות ששמות מכנסיים שלא מטעם החברה ולהן לא מעירים למרות שהמכנס צמוד מאוד. יחד עם זאת, עובדות שעושות עבודת אבטחה בדיוק כמונו אך הם לא מטעם החברה הקבלנית, אלא עובדות נמל לכל דבר, שמות חצאיות מעל הברך ולהן לא אומרים כלום. אשמח לתשובה, תודה.

  השב
 • 09:43, 10 בפברואר 2013

  צו ההרחבה בענף השמירה והאבטחה קובע כל על החברה המעסיקה לשלם תוספת ביגוד או לספק ביגוד. בהסכם הקיבוצי המקורי נכתב כי על המעסיק לספק לנשים חציות. תוכלי לבקש תוספת ביגוד במידה והמעסיק אינו מספק את הביגוד הנדרש.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.