המעסיק מסרב להוציא אותי לחופשה שאני זקוקה לה לשם טיפול רפואי - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • ענת - רמת גן

נשלח ע"יענת - רמת גן 10:03, 14 בפברואר 2013

אני עובדת כבר 4.5 שנים בחברה גדולה שלא חסר לה כח אדם. כל תקופת עבודתי לא לקחתי אף יום חופש. פא ושם המעסיק הוריד לי ימי חופשה על ערבי חג שבו מקום העבודה היה סגור. סה"כ צברתי 23 ימי חופשה. אני חולת טרשת נפוצה בשלב מחלה לא פעיל. ניסיתי את כל הטיפולים הקיימים בארץ אך בארץ לא יודעים לרפא את המחלה. יש מקום בפרו (דרום אמריקה) ששם כן יודעים לרפא את מחלתי. על מנת לעבור שם טיפול - דרושים לי חודשיים. ביקשתי ממעסיק שיתן לי חופש לימים שצברתי + חודש נוסף של חופשה ללא תשלום. והם סירבו לי במתן חופש. אני אפילו מוכנה שיפתר אותי - אבל גם זה הוא מסרב. מה זכויותי לחופש ולקבלת פיטורין?

השב
  • 13:29, 17 בפברואר 2013

ענת שלום,
    תוכלי לפנות לרופא המטפל בך ולבקש כי ייתן את מספר ימי המחלה אשר להם הינך זקוקה להם על מנת לבצע את הטיפולים.חשוב לציין כי לא ניתן לפטר אותך בתקופת מחלה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.