דחוף!!! המעסיק גורם לבתי לרצות להתאבד ע"י ההשפלות ויחס לא הוגן - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • האמא המודעגת

  נשלח ע"יהאמא המודעגת 23:18, 19 בפברואר 2013

  המעסיק גורם לבתי לרצות להתאבד ע"י ההשפלות ויחס לא הוגן. בתי עובדת במקום עבודה מסויים כבר כמה שנים טובות והכל היה בסדר עד לרגע בו דרשה לממש זכותה לחופשה. למרות שעובדים רבים אחרים יצאו לפניה לחופש - כשהיא ביקשה חופש לא רק שסורב לה, אלא התחילו להפלות אותה ולהשפיל אותה מצד ההנהלה. עושים הכל על מנת שהיא תתפטר בעצמה ובכך תבתר על זכויותיה. לבשביל להשיג ממנה מכתב פיטורים משפילים אותה יום-יום - לאיטים קרובים בפני כל יתר העובדים והלקוחות. בתי אומנית בנפשה בגילאי ה-40 לחייה ללא הסתוריית הפרעות נפשיות. מאז שמסכת ההתעללויות הזאת התחילה, בתי הפסיקה לאכול ולשתות. כשקראתי את יומנה האישי ראיתי שם שהיא מהרהרת בהתעבדות כי היא לא יכולה כבר לשאת בעול של ההשפלות מצד המעסיק. למזלי הצלחתי לשכנעה אותה ללכת לפסיכיאטר. שאלתי היא האם ניתן לנקות באמצעים משפטיים כלשהם נגד המעסיק. באיזה - וכיצד?

  השב
 • 14:54, 20 בפברואר 2013

  הינך מתארת מצב חמור ביותר. ישנם מקרים בהם התעמרות והתעללות בעובד נחשבים עילה מספקת להתפטרות בדין מפוטר (עם קבלת פיצויים), אם בתך שרויה במצוקה נפשית ייתכן כי ניתן יהיה לפנות גם לפנות לביטוח הלאומי בעניינה.
  משרדי עומד לרשותך אם ברצונך לקבל ייעוץ נוסף ופרטני.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.