הלנת פיצויי פיטורין - מעבר לערד - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • א.ב.

  נשלח ע"יא.ב. 21:26, 6 במרץ 2013

  אני תושבת ערד רשומה במשרד הפנים משנת 2007. בשנים 2008-2012 התגוררתי בפתח תקווה וזאת ללא החלפת כתובת במשרד הפנים. עבדתי ברשת אירוקה בסניפים של פתח תקווה וקרית אונו (שנה אחרונה - מנהלת סניף). זמן קצר לאחר שהתחתנתי, עברנו עם בעלי בחזרה לגור בערד ועל כן התפטרתי מעבודה מסיבת העתקת מקום מגורים. נאמר לי כי הפיצויים ישולמו לי כעבור חצי שנה כאשר אצטרך להראות שאני באמת גרה בערד. כשהגיע המועד, העברתי לבקשת חשב השכר של החברה את אישור התושבות שלי בעיר ערד ולאור העובדה כי לא החלפתי לעולם כתובת מגורים, היה מצויין באישור זה כי אני תושב ערד משנת 2007. חשב השכר אמר לי כי אני לא זכאית לפיצויים כי הייתי רשומה בערד כל הזמן (משנת 2007). הסברתי כי בפועל גרתי בפתח תקווה כל הזמן. יש לי חוזה שכירות מפתח תקווה, על תלוש משכורת כתובה הכתובת שלי בפתח תקווה, לא השתמשתי בהטבות מס כתושבת ערד ושילמתי מס הכנסה, כולם יודעים בחברה שאני באמת התגוררתי בפתח תקווה. ניסיתי להסביר שהרישום במשרד הפנים נשאר כי פשוט לא החלפתי אותו לעולם - ויש לי דרכים אחרות להוכיח שאני בערד גרה כבר מעל 6 חודשים מאז שעזבנו (חוזה שכירות בערד, החלפת קופת חולים) אך לא הייתה אוזן קשבת וחשב השכר לא היה מוכן שאפילו אסביר את עצמי או שאציג את ההוכחות (מי בכלל הסמיך אותו לא לשלם פיצויים??)- הוא פשוט מחליט לא לשלם לי וזהו. זו פשוט התחמקות מתשלום פיצויים. אודה להמלצה והכוונה.

  השב
 • 14:20, 9 במרץ 2013

  אני סבור כי ניתן יהיה להוכיח כי לא התגוררת בפועל ביישוב פיתוח בתקופה בה עבדת אצל מעסיקך ותהייה זכאית לפיצויים. אם הינך מעוניינת בייעוץ או ייצוג משרדי עומד לרשותך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.