פיצויי פיטורין - קרן פיצויים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • asia

  נשלח ע"יasia 18:12, 10 במרץ 2013

  שלום רב, עבדתי בחברה 11 שנים במשרה מלאה ובחודש שעבר פוטרתי. יש לי קרן פיצויים בחברת מיגדל. 1. האם מה שהופקד בקרן אלה כל הפיצויים שלי? 2. האם מה שהופקד בקרן אמור להיות מחושב לפי "משכורת ממוצעת של שלושה חודשים אחרונים כפול שנות עבודה"? 3. האם הכסף הזה הוא חלק מהפנסיה העתידית שלי או שזה כסף נפרד? 4. האם ניתן למשוך את הכסף? כיצד? (חוששת למשוך בהנחה וזה קשור לפנסיה...)

  השב
 • 12:26, 11 במרץ 2013

  בהמשך לשאלתך, לא ניתן לומר לך האם מדובר בסכום המלא ישנם יותר מדי נעלמים בשאלתך. תבצעי חישוב זכאות ותוכלי לבחון האם הוא יתאים ליתרת הצבירה, אם הינך עובדת במשכרות חודשית החישוב הוא לפי שכר אחרון, אלא אם חלה ירידה זמנית בשכרך או שהוא השתנה במהלך השנים בצורה משמעותית.
  משנת 2008 כשנכנס לתוקפו חוק הפנסיה, הוצעה הפרדה בין ההפרשה לגמל לבין ההפרשה לפיצויים על מנת למנוע מצב בו עובד מושך את כספי הפנסיה שלו.
  שוחחי עם קרן הפנסיה ותבררי האם מדובר ברכיב פנסיוני או פיצויים.

  תגובה
 • 13:54, 11 במרץ 2013

  תודה רבה!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.