• שי

נשלח ע"ישי 01:09, 14 במרץ 2013

שלום רב, -אני עובד בחברה פרטית[משפחתית בע"מ]כארבע שנים. -מעוניין לעזוב כי החברה בקשיים כלכליים, מבין כי אם אני עוזב אינני זכאי לפיצויים של 100 אחוז אלא רק של 70 אחוז [מקופה שאני מפריש היום]האם צודק? -ברשותי רכב האם כשאני מודיע עליי לתת חודש ימים ובו הרכב נשאר עימי גם אם אני נשאר בבית? -אינני זוכר שחתמתי על חוזה כשלהו, אבל במידה ואני רוצה לפתוח חברה משלי [מה דיני מבחינת לקוחות?] האם יש עילה לתביעה שאני אעסוק באותו תחום [הלקוחות בשוק אינם משתנים?]מה עם לקוחות שאני גייסתי לטובת החברה?יש חוק שמגן עליי שהשוק חופשי-כיוון שמישהו אמר לי שניתן אולי יהיה לתבוע אותי-אם יוכיח שפגעתי לו בהכנסות אם לקוח גדול עובר אליי[אבל זה שוק חופשי לא?או שישנה כאן בעיה?]. -אני ממוקצע בתחום הנ"ל -לא יכול לעבור לתחום חדש.... אודה להתייחסותך שי

השב
  • 12:20, 18 במרץ 2013

בכל מצב של התפטרות למעט אם מדובר בהתפטרות שעונה על תנאי החוק להתפטרות בדין מפוטר, קיום הסכם קיבוצי, צו הרחבה, הסכם אישי או נוהג, הזכאות לפיצויים מותנית באישור המעסיק.
    המשמעות היא שזכאותך אינה אוטומטית, אם לא ישחרר המעסיק את הפיצויים הם ישארו בקופה וייצברו עד לגיל הפרישה.

לרוב, אם אינך עובד בתקופת ההודעה המוקדמת הרכב יוחזר לחברה.
    אם אינך חתום על סעיף אי תחרות, סביר כי לא תחול עילה לתביעה נגדך.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.