שאלות לגביי פיטורין ופרוטוקול שימוע - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ויקטוריה

  נשלח ע"יויקטוריה 10:22, 22 במרץ 2013

  בחברה עשו לי שימוע. השימוע התקיים אחת מול אחת עם הממונה על כח אדם. ניתנה לי זכות להשמיע את דברי. יום לאחר מכן שלחו לי את דוח השימוע (ב-@) וביקשו שאכתוב הערות אליו. שאולותי הם: 1) האם החברה יכולה לדרוש ממני שישלח את הערותי לדוח שימועה עוד באותו היום בו קיבלתי את הדו"ח. 2)טענות חשובות ממה שהשמעתי בשימוע לא מופיעים בדו"ח השימוע. האם זה חוקי? 3) בשימוע נעמר לי מפורשות שאין להם שום תענות לאיך שאני עובדת (הערה זו הועלמה מדו"ח השימוע). אלא הבעיה נגדי היא שעקפתי את סמכותה של אותה ממונה על כח אדם ודיברתי עם מנהלים שמעליה. האם לפי החוק סיבה זו מצדיקה פיטורין של עובדת שלא נמצע דופי בעבודותה?

  השב
 • 14:00, 28 במרץ 2013

  למעסיק הפרוגטיבה להחליט על פיטורים בחברה. קשה לקבוע האם מדובר בסיבה מוצדקת ויש להכיר את מכלול הנסיבות. ישנם מקרים בהם החוק מגן על עובדים במקרים של עקיפת סמכות כמו למשל במקרים של חשיפת שחיתות, הטרדה מינית ועוד. אם את מרגישה שפוטרת באופן מנוגד לחוק והינך מעוניינת בייעוץ, משרדי עומד לרשותך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.