הרעת תנאים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • גלית

  נשלח ע"יגלית 11:50, 26 במרץ 2013

  אני מרצה במכללה משנת 2000. ב-7 השנים הראשונות הועסקתי כ"מורה מן החוץ", הווה אומר – 8 חודשי משכורת בשנה, ללא תנאים סוציאליים. לאחר מכן שודרגתי וב-6 השנים האחרונות אני מועסקת כ"חברת סגל" – 12 חודשי משכורת. לפני החג התבשרתי כי עקב קיצוצים, המכללה נאלצת לקצץ בהיקף המשרה שלי, ועקב כך בכוונתה להחזיר אותי לדרגת "מורה מן החוץ". שאלותיי: מאחר שמדובר במשרה ציבורית – האם שינוי הסטטוס לרעה (הרעת תנאים) הנו חוקי? אם המהלך חוקי, האם יהיה נכון מבחינתי לדרוש פיצויי פיטורין לפני הסכמתי לחזור לסטטוס הקודם? והאם מגיעים לי פיצויים גם על אותן 7 שנים ראשונות, שבהן הייתה הפסקה בת 4 חודשים כל שנה, עפ"י כתב ההעסקה? מה משמעות אי הסכמתי למהלך הזה? תודה מראש!

  השב
 • 08:55, 2 באפריל 2013

  קשה לענות מבלי לקבל פרטים נוספים ולעיין בחוזה ההעסקה שלך. בכל מקרה ניכר כי מדובר בהרעה בתנאים. אני ממליץ לך לגשת לייעוץ משפטי פרטני. משרדי עומד לרשותך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.