התחייבות עובד בחוזה עבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ודים

  נשלח ע"יודים 11:29, 29 באפריל 2013

  שלום, באיזה מקרה מעביד יכול לפי חוק לחייב עובד לעבוד תקופה מסויימת בעבודה ואם העובד מתפטר הוא צריך להחזיר הפרש כספי למעביד? האם זה חוקי לחייב עובד לעבוד תקופה מסויימת בעבודה ולחייב אותו בגובה הקנס בגלל שעבד בה כעובד מיקור חוץ והיו צריכים לשלם קנס למעביד קודם בגלל קליטה של העובד לחברה ישירות? לפי דעתי לא חוקי בכלל.

  השב
 • 11:17, 8 במאי 2013

  חברות רבות מחייבות עובדים לחתום על תקופת עבודה מינימלית על מנת לכסות את עלויות ההכשרה. במקרה ונשלחת לקורס על חשבון המעסיק ותקופת ההתחייבות כמו גם הקנס לעזיבה לפני סיום תקופת ההתחייבות מידתיים, ייתכן כי הקנס תקין.

  תגובה
 • 11:45, 8 במאי 2013

  לא נשלחתי לשום הכשרה,זה נקרא החלפת מעסיקים באותו מקום עבודה קבוע,המעסיק הישן הוא ספק שירות ומעסיק החדש היא חברה עצמה,בינהם יש חוזה אם החברה מעסיקה עובד של אותו ספק שרות היא צריכה לשלם קנס לאותו ספק שירות,השאלה האם זה חוקי לחייב עובד על קנס שמשלמת חברה לספק שירות כדי להעסיק את העובד? אני יודע שזה מסובך

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.