זמן בין שימוע לפיטורין - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • כרמית

  נשלח ע"יכרמית 15:26, 2 במאי 2013

  הי, באוגוסט 2012 הועסקתי בחברה בתחום מערכות המידע וחתמתי (בטיפשותי) על "מענק" שמקנה לי 1000 שח נוספים כל חודש למשכורת אבל במידה ואני מתפטרת לפני תקופה של שנתיים אני מחויבת להחזיר את הסכום שקיבלתי עד אז. ב-10/4/13 (8 חודשים מתחילת ההעסקה) נקראתי לשיחת שימוע במהלכה נאמר לי שאני לא אמשיך לעבוד בחברה אבל הפיטורין יחלו רק בסוף יוני. בינתיים מצאתי עבודה אחרת ואני רוצה להתחיל אותה כמקובל חודש מהיום (סוף מאי, הם אפילו הסכימו לחכות עד אמצע יוני). כשפניתי לחברה בה אני עובדת וביקשתי לסיים את העסקתי באמצע יוני (שבועיים לפני מה שנקבע) הם הודיעו לי חד משמעית שאם אעזוב יום לפני סוף יוני זה ייחשב כהתפטרות ולא פיטורין ומכאן שאצטרך לשלם את הקנס. מותר להם לעשות את זה? להחזיק אותי תקופה כל כך ארוכה בין השימוע לפיטורין? אשמח לעזרה. תודה

  השב
 • 11:54, 8 במאי 2013

  העניין אינו נשמע תקין, הודעה מוקדמת לפיטורים, אלא אם הסכמת להודעה ארוכה יותר, צריכה להיות בהתאם לקבוע בחוק או בחוזה העבודה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.