עובדת שעתית במגזר הפרטי - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • אפרת

נשלח ע"יאפרת 22:03, 6 במאי 2013

שלום רב, 1. האם חובה לשלם לעובדת שעתית עבור ימי חג ? (בחודש שעבר היו 3 ימי חג שלא שולמו לי). 2. האם יתכן שכל חודש אחוזי המשרה שלי משתנים ? אני עובדת 75% משרה, ובתלוש שקיבלתי היום נרשמו לי רק 56%.וכך כל חודש זה משתנה. האם אחוזי המשרה לא אמורים להיות קבועים ? 3. האם ניתן להעביר עובדת גלובלית לשעתית בניגוד לרצונה ? האם זו לא הרעת תנאים ? תודה רבה, אפרת.

השב
  • 22:33, 11 במאי 2013

באשר לשאלתך, אם עבדת יותר משלושה חודשים ולא נעדרת יום לפני או יום אחרי החג אלא באישור המעסיק הינך זכאית לתשלום בגין העבודה בחג.
    באשר לאחוזי המשרה, אם הינך עובדת לסירוגן ומספר שעות עבודתך אינו קבוע ייתכן כי אחוזי המשרה משתנים.
    לא ניתן להפוך עובדת גלובלית לשעתית בלא הסכמתה מכיוון שמדובר על חתימה על הסכם עבודה חדש.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.