הודעה מוקדמת - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • לימור

  נשלח ע"ילימור 15:46, 13 במאי 2013

  שלום, אני מועסקת במקום עבודתי שלושה חודשים וחמישה ימים. הודעתי על התפטרותי והשאלה שלי מתייחסת למתן הודעה מוקדמת. לפי החוק אני מבינה שעל תקופה כזו עליי לתת יום עבור כל חודש, כלומר- 3 ימים. אך בחוזה העבודה מצויין שבתום שלושה חודשי עבודה עליי לתת התראה מוקדמת של חודש. הצעתי למעסיק שאתן שבועיים כי אני צריכה להתחיל במקום עבודה חדש , אך כרגע המעסיק טוען שאני מוכרחה להישאר חודש אלא אם תמצא מחליפה לפני. מה קורה במידה ולאחר שבועיים אני עוזבת ומפרה את החוזה? האם יכולים להגיע איתי למשפט?(לא מצויין בחוזה מה יקרה במצב כזה) . לפי מה שהבנתי בחוק מצויין שעליי לשלם למעסיק פיצוי כספי ע"ס התקופה בה הייתי אמורה לעבוד..

  השב
 • 13:24, 19 במאי 2013

  הפסיקה מתייחסת לדרישה למתן הודעה מוקדמת ארוכה מזו שקובע החוק כדרישה מרעה ולפיכך הסבירות לכך שתנייה זו תתקבל על ידי בית הדין במקרה ומחלוקת ביניכם תגיע לכדי תביעה, נמוכה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.