העדרות לשם חיפוש עבודה בתק' הודעה מוקדמת - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אסי

  נשלח ע"יאסי 15:36, 18 במאי 2013

  שלום רב, אני עובדת בשוק הפרטי במשרה מלאה (5 ימים בשבוע). קיבלתי הודעת פיטורים מהמעסיק שלי. ניתן לי חודש עבור תקופת הודעה מוקדמת בה אני אמורה לעבוד במשרה מלאה אצל המעסיק. במקביל, כמובן, התחלתי בחיפושי עבודה חליפית. הדבר דורש יציאה לראיונות בשעות העבודה. למען הפחתת זמן העדרות אני מנסה לעשות זאת בתחילת היום או בסופו אך נראה שהדבר עדיין דורש קיצור ימי עבודה וכן מעט את תהליך החיפוש שלי. רציתי לשאול מה הן זכויותי לגבי אובדן שעות עבודה לטובת חיפוש עבודה חדשה בתק' הודעה מוקדמת? האם במסגרת הגדרת הודעה מוקדמת הדבר אומר שאני זכאית להעדר על חשבון זמן עבודה? או אני מחוייבת לחודש עבודה של משרה מלאה? האם למעסיקי תהיה זכות להוריד לי ימי חופש על אי השלמת שעות עבודה חודשיות בעקבות העדרות מסיבה זו? תודה מראש :)

  השב
 • 23:18, 20 במאי 2013

  במהלך תקופת ההודעה המוקדמת הינך מחוייבת לעבוד כפי שעבדת עד לאותו רגע, כלומר החוק אינו מכיר בהיעדרות לטובת חיפוש עבודה. תוכלי לסכם עם מעסיקך על קיזוז מיתרת חופשה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.