התפטרות לאחר חופשת לידה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • פזית

נשלח ע"יפזית 10:02, 19 ביוני 2013

יצאתי באמצע בדצמבר לחופשת לידה ,במרץ הייתי אמורה לחזור אבל הארכתי אותה עד ליוני. אתמול הודעתי למקום העבודה שאני לא חוזרת לצורך טיפול בילד, החשבת שכר ביקשה ממני שאכתוב מכתב ואציין שההתפטרות היא בתום חופשת לידה שהסתיימה במרץ ז"א שאני לא אציין שאני עוזבת מהיום. ככה שיצא שאני לא אקבל פיצויים על החודשים האלה וגם בטח לא יפרישו לי לקרן פנסיה , האם זה נכון וככה פועלים או שעליי להתעקש על זה ולציין שהתפטרתי היום בתום חופשת הלידה המואורכת, מה אומר החוק? מקווה שהובנתי.

השב
  • 00:32, 22 ביוני 2013

בתקופת החל"ת שלאחר חלק חופשת הלידה בעדו משתלמים דמי לידה, אינך צוברת וותק לצורך פיצויי פיטורים, כמו כן, באשר לפנסיה, ייתכן כי המעסיק המשיך את התשלומים לקרן על מנת לא לפגוע לך ברצף זכויותיך ומתוך כוונה לקזז סכום זה ממשכורתך שלאחר חופשת הלידה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.