קרן פנסיה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • ד.ד

    נשלח ע"יד.ד 15:15, 1 ביולי 2013

    שלום רב, רציתי לשאול: 1) האם מעביד יכול לפתוח פוליסה של קרן פנסיה לעובדיו, מבלי שהוא נותן לעובדיו לחתום על טפסי הצטרפות לקרן הפנסיה? 2) אם המעסיק מעביר כספי עובד+מעביד לקרן פנסיה, מבלי לפתוח פוליסה, אחרי כמה זמן קרן הפנסיה מחזירה את הכספים שיושבים בחשבון מעבר למעביד? 3) האם הכספים שיושבים בחשבון מעבר בקרן הפנסיה עושים רווחים? 4) אם המעביד פועל בשיטה כזאת, שהוא מעביר לעובדיו כספים לקרן פנסיה מבלי לפתוח להם פוליסות (וכך העובדים עובדים שנה ושנתיים ואף יותר מבלי לדעת שאין להם פוליסות, כי בתלוש יורדות הפרשות לקרן הפנסיה), האם זה נחשב להלנת שכר לפי סעיף 19 א' לחוק הגנת השכר? בתודה מראש

    השב
  • 09:05, 4 ביולי 2013

    ניכר משאלותיך שאתה מתייחס לקרן פנסיה ספציפית, אני ממליץ להפנות אליה את שאלותיך משום שתקנוני הקרנות אינם אחידים וייתכנו הבדלים ביניהם.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.