מקום עבודה חדש בתחילת הריון - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • שלומי

  נשלח ע"ישלומי 19:41, 28 ביולי 2013

  שלום, אישתי בחודש הבא עומדת להתחיל עבודה חדשה והיא בחודש השני להיריונה. נודע לה על ההריון לאחר הקבלה לעבודה וכל התהליך עד לתחילת העבודה לוקח קרוב לחודשיים. נאמר לנו שעפ"י החוק היא לא מחוייבת להודיע על ההריון עד לחודש חמישי, האם חוק זה תופס גם במקרה של תחילת עבודה במקום חדש? האם המעסיק יכול לפטר אותה לאחר שיגלה על ההריון? ומה ניתן לעשות במקרה כזה? אשמח לתשובה מפורטת ככל הניתן תודה רבה.

  השב
 • 09:11, 29 ביולי 2013

  לפני הכל, מעסיק אינו יכולה לפטר עובדת בשל הריונה, משום שמדובר בפיטורי אפלייה המנוגדים לחוק שיוויון הזדמנויות בעבודה. חוק עבודת נשים קובע כי לא חלה חובה על העובדת לוודח על הריונה לפני החודש החמישי, אולם הגנות חוק עבודת נשים מפני פיטורים לא יחולו עד שהעובדת השלימה חצי שנת עבודה אצל מעסיקה, לכן אם סיבת הפיטורים איננה הריונה של אשתך, ניתן לפטרה ללא אישור של הממונה על עבודת נשים בתמ"ת.
  בברכה,
  עו"ד אריק שלו
  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.