שאלה בנוגע להגדרת המשרה שלי - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • רון

נשלח ע"ירון 15:49, 31 ביולי 2013

שלום אריק :) אני עובד במפעל ייצור היי טק (דרך חברת כוח אדם) עבודה של 4 - 4 . שזה אומר שאני עובד 4 ימים ואז 4 ימי חופש. ב-4 ימים שאני עובד זה יומיים בוקר ואז יומיים לילה. 12 שעות כל משמרת. ככה שבחודש יוצא לי לעבוד בין 14-16 יום. אגב העבודה כוללת שבתות וחגים. ה-12 שעות במשמרת כוללת בתוכה שעות נוספות , נראה לי משעה 8 או 9 ואילך. לאחרונה יצא לי לשמוע מההנהלה בחברת כוח אדם שאנחנו נחשבים לעובדי חצי משרה ככה שאם נפוטר נקבל את הפיצויים לפי משרה חלקית. בקבלתי לעבודה לא נאמר שזה משרה חלקית (או מלאה) ואיני זוכר מה כתוב בחוזה (החוזה לא אצלי כרגע). השאלה שלי האם המשרה שלי באמת נחשבת למשרה חלקית ? למרות שאני עובד 48 שעות בשבוע ו בסביבות ה- 168-198 שעות בחודש. האם על פי החוק מותר להם לתת לנו פיצויים לפי משרה חלקית למרות כל השעות שאני עובד ? תודה רבה אריק

השב
  • 10:18, 5 באוגוסט 2013

אין זה סביר שהינך מוגדר כעובד משרה חלקית. משרה מלאה הינה 186 שעות חודשיות ולכן אם הינך מגיע ליותר מכך סביר להניח כי הינך עובד בהיקף משרה מלא.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.