שואלת שוב לגבי חוזה עבודה חל"ת ואי מתן עבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • סיגל מרקנטה

  נשלח ע"יסיגל מרקנטה 21:25, 19 באוגוסט 2013

  שואלת שוב תמתי על הסכם עבודה כעובדת זמנית ב9/2012. כמפעילה בגנים. בחוזה נרשם שאין המעביד מתחייב לספק עבודה בתקופת החופש והחגים. בבוקר עבדתי בגנים, ובצהרים בצהרונים. בפועל בתקופת החגים באמת בחגים לא עבדתי, כלומר שהגנים לא עבדו לא היתה לי עבודה, אבל אם היו צהרונים לדוגמא שפעילים בזמנים של חגים אז כן עבדתי. אני עבדתי בגני עיריה. לדוגמא בחנוכה, שהילדים יצאו לחופשת החג, לא היו גנים בוקר, צהרונים לעומת זאת היו פועלים מהבוקר, ולכן עבדתי בבוקר בצהרונים, לפי המערכת הקיימת אצלי, שני צהרונים ביום. בפסח שבוע וחצי לפני החג לא עבדתי לא בגנים בבוקר ולא בצהרונים. אחרי החג, עדין לא היו גני בוקר, אבל עבדתי שבוע אחרי החג בצהרונים שחזרו לפעילות..... נוסף לכך בחודש יולי שבו לא היו גני עיריה, ולמעסיק שלי לא היו לקוחות, עבודתי הצטמצמה לכדי קייטנות בלבד, מה שאומר שעשיתי בכל יום שני קייטנות בלבד. לא היתה לי מערכת מלאה. בחודשים אוגוסט ספטמבר, המעסיק טוען שאין לו עבודה, ידוע לי שעובדים קיבלו אישור ליציאה לחל"ת. אני כרגע בהריון חודש 6, והמעסיק לא נותן לי אישור לחלת. האם החוזה שחתמתי עליו חוקי, והאם הוא חלוונטי למקרה שלי שאני בהריון, האם לא קיימת כאן אפלייה והרעת תנאים. אני משתכרת לפי שעות ולא גלובלית האם ניתן לקבל שכר במצב זה.

  השב
 • 16:08, 24 באוגוסט 2013

  מכיוון שהינך בהריון מעסיקך אינו יכול להוציאך לחל"ת ללא האישור של הממונה על עבודת נשים. מצד שני הוא אינו יכול להימנע מלשלם לך שכר ובמקביל לא לאפשר לך לקבל דמי אבטלה, לפיכך מעסיקך פועל באופן שאינו תקין.

  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.