שיחות עבודה בימי חופש - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • הודיה

  נשלח ע"יהודיה 15:32, 2 בספטמבר 2013

  שלום רב, האם הבוס יכול לאלץ אותי להיות זמינה לשיחות עבודה בזמן ימי החופש שלי? אני מעוניינת לטוס עם המשפחה לשבוע בזמן החגים והבוס איים שאם לא אקח איתי את הטלפון ואהיה זמינה לשיחות עבודה לא ייאפשר לי לקחת ימי חופש ואולי אפילו ינקוט אמצעים חמורים יותר. אני ממש חוששת ולא יודעת מה לעשות. מותר לו לחייב אותי??

  השב
 • 10:39, 3 בספטמבר 2013

  יש לך עם מי להתיעץ במקום העבודה שלך לגבי העניין? אני לא יודעת מה החוק אומר בדיוק אבל לדעתי על ימי החופש שלך את אמורה להיות בחופש ולדעתי כדאי להתיעץ עם ועד במקום העבודה שלך אם יש כזה

  תגובה
 • 21:57, 5 בספטמבר 2013

  גם אם אין לך ועד במקום העבודה הייתי ממליצה לך להתייעץ עם מישהו שמבין ויודע להסביר לך בדיוק מה הזכויות שלך על פי חוק.
  את יכולה לנסות לברר אצל ההסתדרות הלאומית הישירה - אני יודעת שהם נותנים שירותים גם למי שלא קשור אליהם דרך מקום העבודה שלו תמורת תשלום מסוים, ואז את יכולה לקבל גם ייצוג משפטי במקרה הצורך.

  תגובה
 • 22:53, 16 בספטמבר 2013

  אני מודעת לעובדה שהוא יכול לסרב למועד מסוים אבל נכון לעכשיו הוא מסרב לכל מועד בו אני לא מעוניינת לקחת את הטלפון איתי. אני באמת חושבת שאקח עזרה חיצונית כי לא נראה שהויכוח הזה בנינו יסתיים בקרוב.. תודה רבה.

  תגובה
 • 08:57, 8 בספטמבר 2013

  אם הינך זמינה לעבודה אינך בחופשה. אם החופשה הינה חופשה שנתית על חשבון היתרה הצבורה העומדת לרשותך מעסיקך אינו יכול לדרוש ממך להיות זמינה. עם זאת, קחי בחשבון כי המעסיק רשאי לסרב ליציאת עובד לחופשה במועד מסויים.
  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.