• 15 בספטמבר 2013

ועדה רפואית -לשכת עבודה

שלום רב. סיימתי את לימודי לתואר ראשון לפני כחודשיים. בעקבות מצבי הבריאותי הקשה אשר נמשך יותר מ 6 שנים אשר הלך והחמיר(סובל מתשישות קשה כולל חרדות וכאבי ראש חזקים כמו גם נדודי שינה וישנוניות יתר) הגשתי בקשה להבטחת הכנסה ובמקביל לקביעת ועדה רפואית בלשכה. (לפני שנתיים קיבלתי רק 20 אחוזי נכות מביטוח לאומי למצבי) עקב הלימודים מצבי החמיר והיום אני לא מסוגל לתפקד וסובל כל היום -לא יוצא מהבית וחייב לשכב במיטה רב היום - כתוצאה מהמצב סובל מדיכאון קשה ביותר ומטופל בתרופות שלא עוזרות . הכל מגובה במסמכים רפואיים. הועדה בלשכה קבעה שאני כשיר לכל עבודה חוץ מעבודת לילה. מה שאומר שאם אסרב לא אקבל הבטחת הכנסה ולא אוכל להתקיים כלל.
    הבנתי שניתן להגיש ערעור אבל בטח במקרה הטוב יגידו לעבוד במשרה חלקית מה שגם לא אוכל לעשות. השאלה היא אם לדוגמא שולחים אותי לעבודה ואני מגיע לראיון ומראה למעסיק את ההסטוריה הרפואית שלי(אין סיבה שאסתיר ממנו את האמת) והוא רואה מכתב מפסיכיאטרית אשר אומר שאינני יכל לעבוד כמו גם שאני זקוק ל 16 שעות שינה ביממה וסובל מאוד מחרדות. המעסיק יראה שאני לא מתאים לו וירשום לא מתאים. ובלשכה זה יחשב כסרוב עבודה? ככה אמר לי הפקיד בלשכה. מה עושים במצב כזה? הבנתי שהרופא תעסוקתי שהחליט לשלוח אותי לכל עבודה הוא אחראי למצבי. אבל אם לדוגמא בעקבות העבודה שישלחו אותי אני אגיע למיון כיצד הוא ישלם על כך? מי בכלל מפקח על זה? תודה מראש
    יגאל

15 בספטמבר 2013
  • 23 בספטמבר 2013

ועדה רפואית -לשכת עבודה

באם חלה החמרה במצבך, ייתכן כי ניתן לבקש קיום וועדה רפואית חוזרת לבחינת גמלת נכות כללית.
    מומלץ להיעזר בעו"ד הבקיא בתחום.
    משרדי עומד לרשותך.
    073-2505372

23 בספטמבר 2013
    • 1 באוקטובר 2013

ועדה רפואית -לשכת עבודה

הבנתי תודה. אבל בינתיים אני חייב להבין האם יחשב לי סרוב במקרה ואני הולך לעבודה ואומר את האמת לגבי מצבי הרפואי כפי שמוצגת במסמכים הרפואים ושהועדה התעלמה ממנה . האם במצב כזה במידה והמעסיק לא ירצה אותי יחשב לי סרוב? ככה הוסבר לי מהפקיד בלשכה. בנוסף הם הודיעו לי שלא ניתן להגיש ערעור על הועדת כושר שלהם וכתוב שאפשר.
      תודה.

1 באוקטובר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?