טופס 161 לאחר התפטרות - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • רוני

    נשלח ע"ירוני 12:46, 18 בספטמבר 2013

    התפטרתי מעבודתי ואני מעוניין למשוך את כספי הפיצויים שהופרשו לקופה (ב2013 5% מהשכר הממוצע במשק, ולא משכר הבסיס). המעסיק מסרב לתת לי טופס 161 בטענה שטופס 161 נמסר רק בעת פיטורין או פרישה ולא בגין התפטרות. ללא טופס 161 אני לא יכול לקבל פטור ממס על הסכומים שבקופה.. 1. האם נכון שהוא מחויב להגיש לי טופס 161 גם אם התפטרתי? 2. האם העובדה שהוא הפריש לקופה 5% מהשכר הממוצע במשק ולא משכר הבסיס (שהוא גבוה יותר) מהווה עמידה עם לשון החוק? 3. ללא קשר לפיצויים - המעסיק "הכליל" את תשלום ההבראה בברוטו, מבלי להפריד את הרכיבים בתלוש, תוך ציון בחוזה העבודה שהשכר שנקבע הוא כולל דמי הבראה. האם זה חוקי?

    השב
  • 14:12, 23 בספטמבר 2013

    המעסיק אינו מחוייב לשחרר את כספי הפיצויים באם התפטרת אלא אם חתמת על סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים.
    קיימת אפשרות לשלם את דמי ההבראה מדי חודש אולם יש לקבל אישור מהעובד וחובה לציין את הרכיב בתלוש.
    073-2505372

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.