שימוע לפני פיטורין - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • גיל

  נשלח ע"יגיל 09:54, 1 באוקטובר 2013

  לפני כשבוע זומנתי לשימוע ע"י המנהלת שלי ע"י זימון פגישה באאוטלוק. הזימון היה בשעה עשר בבוקר בערף והשימוע בשעה שתיים בצהריים. כמו כן לא נומקו הסיבות לשימוע באותו זימון, במהלך השימוע לא קיבלתי את פרוטוקול השימוע אם בכלל היה כזה. השבוע פוטרתי לאחר שנאמר לי בסיום השימוע שאחזור השבוע לקבל את התשובה שלהם לאחר התייעצות פנימית. לאחר שקראתי את חוק השימוע ראיתי ששימוע זה אינו תקין כמו שרשום בחוק. לא ניתן לי זמן סביר להתארגן לקראת השימוע. לא קיבלתי פירוט סיבות לשימוע. גם לא קיבלתי את פרוטוקול השימוע. האם יש עילה לתביעה בבית דין לענייני עבודה? תודה מראש גיל.

  השב
 • 14:18, 3 באוקטובר 2013

  אין חוק המתיייחס לשימוע, אלא הרחבה של הזכות מהסקטור הציבורי בו הזכות מעוגנת בתקשי"ר ובהסכמים קיבוציים לסקטור הפרטי. מה שהנך מתאר אינו נשמע כהליך שימוע תקין, ובאם ישנם רכיבים שלא שולמו לך במשך השנים או בגמר החשבון או התנהלות בתלי תקינה נוספת של מקום עבודתך, בהחלט יש מקום לבחון עילה לתביעה.
  073-2505372

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.