אי החתמה על חוזה עבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • עובד מתוסכל

  נשלח ע"יעובד מתוסכל 23:30, 16 באוקטובר 2013

  שלום, אני עובד במשרד מסוים כבר חצי שנה ומאז תחילת העבודה התעקשתי גם בכתב וגם בע"פ שיחתימו אותי על חוזה עבודה מסודר. עד היום זה לא קרה. בנוסף, למרות הצגת אישורים לא שולמו לי כלל ימי מחלה וזה רק קצה המזלג. המעסיק מסרב באופן עקבי להראות לי את דו"ח הנוכחות שלי ע"מ לבדוק אם במקרה יש ימים שלא נקלטה החתמת האצבע. המעסיק לא שילם לי תגמולים שונים שמגיעים לי עקב עבודתי שמבוססת על מכירות ע"פ סיכומים בע"פ וכל חודש בחודשו יש כמה מאות שקלים שחסרים בשכר. סוג של שיטת מצליח להרגשתי. המעסיק לא שילם לי כלל שעות נוספות. המעסיק לא מפריש לי לפנסיה למרות שיש חובת פנסיה לכל עובד היום ככל שידוע לי והוא מתחמק שיטתית מכל שאלה בנושא, כולל מתן איזשהו טווח זמן מתי תתחיל הפרשה לפנסיה ובאיזה תנאים. התשובות הם תמיד: "מחר", "יהיה בסדר", "אל חשש" והכי מעניין- "כרגע אנחנו במצב חירום/עומס של עבודה וברגע שירגע נוכל לשבת לסדר הכל". ואנחנו במצב חירום כבר חצי שנה. אני מאוד מתוסכל מכל הסיפור והאינסטינקט אומר לי להתפטר אחרי שהגעתי למסקנה ששום דבר לא הולך להשתנות. רציתי לדעת מה הזכויות שלי במקרה ואני באמת מתפטר או מה כדאי לי לעשות ואיזה כלים עומדים לרשותי אחרי שאני בטוח שמיציתי כל אפשרות לשפר את המצב מול המעסיק ואני נלחם בטחנות רוח. תודה מראש

  השב
 • 14:27, 20 באוקטובר 2013

  על פניו עולה כי מעסיקך פועל באופן פסול. עם זאת, חובה לציין כי המעסיק אינו מחוייב לכרות חוזה עבודה, אלא מחוייב במתן מסמך הודעה לעובד בה יפורטו תנאי עבודתך פרטיך האישיים ופרטי המעסיק.
  באשר לפנסיה, אם הייתה לך קרן פנסיה לפני שהתחלת לעבוד הינך זכאי להפרשה לאחר שלושה חודשים ורטרואקטיבית ליום הראשון לעבודה. אם לא על המעסיק להתחיל להפריש כעבור חצי שנה.
  באשר להתפטרות, לא תהיה זכאי לפיצויי פיטורים אולם כן תהיה זכאי לפדיון דמי חופשה. בנוסף יש לבחון את זכאותך לשעות נוספות כי ייתכן וקמה לך עילה משפטי.

  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.