מניעת מינוי קבוע לעובדת מדינה בחוזה אישי - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • עובדת מדינה

  נשלח ע"יעובדת מדינה 01:13, 18 באוקטובר 2013

  שלום, אני עובדת מדינה מזה 4.7 שנים בחוזה אישי שנתי. אני בהריון והממונה הישיר מודע לכך. במהלך כל השנים הערכות העובד שלי (כיום, אחת לשנה בדצמבר)היו טובות מאוד- הן מבחינת ציונים מספריים והן מבחינת מלל מצד הממונה. מזה מספר חודשים, הממונה אינו מרוצה באופן חלקי מעבודתי המקצועית, אולם כידוע לי, לא פעל בשום צורה מול דרגים גבוהים יותר, כנגדי. היום, חודש וחצי לפני תום החוזה האישי, המעסיק פנה לממונה שלי, ע"מ לקבל את המלצתו להעניק לי מינוי קבוע כעובדת מדינה. הממונה המליץ שלא לתת לי מינוי כעת,לטענתו: לצורך בדיקת המשך התאמתי למקצוע. וע"כ המליץ על דחיה לבחינה עתידית למתן המינוי, אם בכלל. שאלותי: 1. האם סביר שהמלצתו תתקבל ולא אקבל מינוי כעת, או בכלל, למרות ההערכות הטובות מצדו כלהשנים ולאור תקופת העסקתי? 2. האם המלצתו עלולה להביא כבר עכשיו להודעה מוקדמת, חודש לפני תום החוזה ולאחר מכן- לפיטוריי לאחר 60 יום מסוף חופשת הלידה? אודה מאוד לתשובתך. תודה רבה!

  השב
 • 14:34, 20 באוקטובר 2013

  ראשית כל, אם הינך בהריון לא ניתן לפטר אותך ללא היתר מהממונה על עבודת נשים בתמ"ת גם אם הינך מועסקת לתקופה קצובה. באשר למינוי, איני יכול לומר לך האם סביר או לא שהמינוי יאושר, אולם כך או כך המלצתו לא תוכל להיות לפטרך לאחר הלידה.
  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.