תשלום עבור ימי חג - משרת סטודנט - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • דנה

נשלח ע"ידנה 08:34, 20 באוקטובר 2013

שלום, אני סטודנטית שנה ב' שעובדת כבר מעל 3 שנים בחברה מסוימת. בתחילה עבדתי בחברה כמשרה מלאה והחל מאוקטובר 2012 עברתי למשרת סטודנט בשכר שעתי. יש לציין כי בחוזה שלי לא מוגדר באיזה ימים עליי לעבוד או כמה שעות עליי לעבוד בחודש, אלא אני פשוט מגיעה בימים שאני לא לומדת ועובדת כמה שעות שאני יכולה. בחודשי הקיץ כאשר לא לומדים עבדתי במתכונת של משרה מלאה - 5 ימים בשבוע, 9 שעות ביום. יש לציין כי לא נחתם חוזה חדש מכיוון שלא ראינו צורך לעשות זאת לתקופה קצרה כל כך. בחודש ספטמבר טסתי לחו"ל למשך שבועיים מה-10/09 עד ה-24/09, בידיעה שאקבל תשלום על ימי החג שהיו בזמן ששהיתי בחו"ל (סוכות א', יום כיפור יצא על שישי-שבת). עם זאת כשקיבלתי את תשלום המשכורת גילית שלא קיבלתי תשלום כלל על החגים! גם לא על ימים בהם הייתי בארץ. לאחר שיחה עם האחראית על המשכורות בחברה היא הסכימה להוסיף לי תשלום רק על ראש השנה (יום אחד, במקום יום וחצי - כולל את הערב חג), וזאת בטענה שמאחר ולא עבדתי בסוכות ובשמחת תורה וגם לא לקחתי חופשה בתשלום לא מגיע לי תשלום על ימי חג. יש לציין שבשמחת תורה הייתי בארץ, ובכלל טסתי לחו"ל על תקופת החגים מתוך ידיעה שאני אמורה לקבל את הכסף הזה. אם עבדתי במשך כל הקיץ במתכונת של משרה מלאה ובחוזה שלי לא כתוב באיזה ימים עליי לעבוד ובאיזה לא אני לא רואה שום סיבה שלא ישלמו לי גם על שמחת תורה וגם על סוכות, למרות ששהיתי בחו"ל. האם הם צודקים או שמא עליהם לשלם לי את התשלום המלא על ימי החג? תודה רבה.

השב
  • 14:12, 22 באוקטובר 2013

עובד בשכר שעתי זכאי לדמי חגים באם לא נעדר מעבודתו יום לפני או יום אחרי החג אלא בהסכמת המעביד.
    אם החופשה שלקחת הוגדרה כחל"ת ולא על חשבון ימי חופשה צבורים, יש להניח כי זו הסיבה שבגינה לא קיבלת דמי חגים.
    073-2505373

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.