פיצויים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • נועה

  נשלח ע"ינועה 12:37, 11 בנובמבר 2013

  שלום, אני עבדתי עד תחילת חופשת הלידה 7 חודשים במקום עבודה, לאחר מכן יצאתי לחופשת לידה של חצי שנה, זאת אומרת 3 חודשים שמגיעים לי ועוד 3 חודשים של חל"ת (שבמצטבר יוצא שעבדתי שנה). כרגע החופשת לידה מסתיימת ואני חושבת לעזוב את העבודה. דבר ראשון כי העבודה היא בעיר רחוקה אחרת ודבר שני אני רוצה לטפל בילד שלי ולהיות איתו בבית עד גיל שנה. השאלה שלי היא האם מגיע לי על פי חוק פיצויים אם אני מתפטרת לצורך טיפול בילד למרות שלפני שיצאתי לחופשת לידה לא עבדתי שנה אלא פחות אבל עם החל"ת יש לי שנה? ועוד שאלה האם חל"ת של חופשת לידה נחשב לוותק? תודה.

  השב
 • 09:23, 17 בנובמבר 2013

  אינך זכאית לחל"ת משום שלא עבדת 12 שבועות לפני חופשת הלידה. אי לכך לא תחול השלמה של שנת עבודה לפני ההתפטרות. על כן, אם הינך מעוניינת להתפטר על מנת לטפל בילד שטרם מלאו לו 9 חודשים ולקבל פיצויים יהיה עליך לשוב לעבודתך מספר חודשים על מנת להשלים שנת עבודה.
  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.