קבלת שכר בתקופת מחלה... - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אייל

  נשלח ע"יאייל 10:08, 20 בנובמבר 2013

  אשתדל לתמצת לפרטים העיקריים בלבד. נולד לנו ילד לפני חצי שנה. לאחר כחודש אשתי אושפזה במצב קשה ועברה ניתוח כריתה של חלק מהמעיים. בתחילה היא חשבה לחזור לעבודה לאחר כ14 שבועות של חופשת לידה אך נבצר ממנה עקב הניתול וההחלמה הארוכה. עכשיו לפני, עקב העבודה האינטנסיבית אליה היא חוזרת (רופאה מתמחה), ביה"ח ביקש ממנה להוציא אישור כשירות מרופא תעסוקתי. היא הלכה אליו שבוע שעבר והוא קבע כי עדיין אינה כשירה לחזור לעבודה בביה"ח וקבע כי מהתקופה שלאחר חופשת הלידה ועד 31.12.13 איננה כשירה לחזור לעבודה. שאלתי נוגעת לנושא השכר, האם היא זכאית לקבלת שכר רטרואקטיבית על התקופה בה נבצר ממנה לעבוד? אם כן, מי הגורם האחראי על תשלום שכר זה? חשוב לציין עוד כי אין לה כרגע ימי מחלה כיוון שאלו נוצלו כבר בעבר. מה שכן יש לה ביטוח אבדן כושר דרך הב"יח. נשמח לדעת איך אנו אמורים להתמודד עתה עם המצב הזה. תודה מראש על התשובות

  השב
 • 13:05, 27 בנובמבר 2013

  לרוב פוליסות אבדן כושר עבודה דורשות כ- 90 ימי המתנה לפני שניתן לתבוע את הפוליסה. כמו כן, גם הביטוח הלאומי יכיר באבדן כושר עבודה לאחר המתנה של 90 יום.
  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.