הכנסה המוכרת לפנסיה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • יעל

נשלח ע"ייעל 09:42, 9 בדצמבר 2013

בעבודתי יום עבודה הינו 9 שעות וההכנסה המוכרת לפנסיה הינה הבסיס+עמלה קבוע. נותנים לי שעות נוספות ומורידים לי העדרויות על כל פעם שעבדתי פחות מ-9 שעות ביום (העלות של שעה נוספת ושעת העדרות זהה). האם מותר למעביד גם להוריד לי שעת העידרות (על כל פעם שעבדתי ביום פחות מ-9 שעות) במחיר של שעה נוספת וגם להוריד את זה מהסה"כ שמוכר לצורך הפנסיה? כלומר, אם מוכר לי לדוגמא 7500 שקל לפנסיה במצב רגיל והיו לי 3 ימים שעבדתי בהם 8 שעות, מוכר לי לפנסיה 7500 שקל, פחות 3 שעות כפול עלות של שעה נוספת. זאת למרות שהשלמתי את השעות האלה ביום אחר. ויוצא שבמקום 7500 מוכר לי לפנסיה פחות מזה בגלל העדרויות (שהושלמו). האם זה תקין? תודה!

השב
  • 10:45, 11 בדצמבר 2013

שעות נוספות מחושבות באופן יומי ולכן לא ניתן "להשלים" שעה נוספת ביום אחר. באשר ליכולת להוריד שעות חוסר, לא ניתן להוריד אותן בתעריף של שעות נוספות.
    שעות נוספות באם אין מדובר ברכיב פיקטיבי, אלא רכיב המותנה בביצוען בפועל, אינן נחשבות חלק מהשכר הקובע לגמל.
    073-2505373

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.