קרן פנסיה ופיצויים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • אייל

    נשלח ע"יאייל 21:07, 10 בדצמבר 2013

    המעסיק מפריש לי 4% עבור פיצויים בקרן הפנסיה. במידה ואני מתפטר האם אני יכול למשוך את הכספים שנצברו ? כמו כן המעסיק לא מפריש לי בקרן פנסיה לפי השכר שאני אכן מקבל אלא לפי שכר נמוך. האם הוא חייב להפריש לי את יתרת הסכום במקרה ואני מתפטר ? האם הוא אמור להפריש לפי 5% ולא 4% ?? גם דמי הבראה הוא לא משלם וטוען שזה מקבלים בפנסיה. זה חוקי ?

    השב
  • 10:37, 12 בדצמבר 2013

    עולות שאלות רבות בעניין התנהלות מעסיקך. הפרשת החובה לפנסיה עומדת על 5% הפרשת עובד, 5% הפרשת מעביד ועוד 5% לטובת פיצויים (נכון לשנת 2013 ). התפטרות אינה מזכה אוטומטית בשחרור הפיצויים, אלא אם הינך חתום על סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים.
    בעניין השכר לפנסיה, ישנם רכיבים אשר אינם נכללים בשכר הקובע לעניין זה אולם לא אוכל לדעת האם מעסיקך פועל כחוק מבלי לעיין בתלוש שכר.
    כמו כן, אין כל קשר בין דמי ההבראה לבין הפנסיה.

    הינך מוזמן לפנות למשרדי בעניין זה.
    073-2505373

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.