החזרת רכב חברה בתקופת הודעה מוקדמת - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • גלית

  נשלח ע"יגלית 21:12, 24 בדצמבר 2013

  שלום, אני עוסקת בהייטק - עובדת קבועה מטעם חברה קבלנית. כחלק מהחוזה שלי ניתן לי רכב חברה צמוד, והתראה עפ"י חוק (כך כתוב בחוזה) לפני הפסקת עבודתי (אני מועסקת בחברה כ 4 שנים. לפני מספר ימים קיבלתי הודעה על פיטוריי. בחברה שבה אני מועסקת בפועל נהוג לוותר על עבודה בפועל בתקופת ההודעה המוקדמת (כמובן מצד החברה ולא מצידי). כשעדכנתי את חברת הקבלן שלי בכך שיש סיכוי שישחררו אותי מעבודתי בפועל בימים הקרובים, אמרו לי שבמקרה זה, יסתיימו במיידית יחסי עובד מעביד ויינתן לי חלף הודעה מוקדמת עבור יתרת התקופה. בנוסף, אאלץ להחזיר את רכבי לאלתר. בחוזה לא מצוין דבר בנושא חלף הודעה מוקדמת. בנוסף, כשחתמתי על החוזה שאלתי האם הרכב יישאר אצלי בתקופת ההודעה המוקדמת ונעניתי בחיוב (אך לא העלו בפני את האפשרות של ויתור על הגעה בפועל וחלף הודעה מוקדמת). האם אני זכאית לדרוש שהרכב יישאר אצלי עד תום התקופה? במידה ולא, האם הם מחויבים לשלם לי "חלף" גם על עלות הרכב? תודה

  השב
 • 12:19, 29 בדצמבר 2013

  במידה ויחסי עובד מעביד ינתקו מיידית וישולם לך חלף הודעה מוקדמת (כלומר תשלום במקום הימים בהם היה צריך להעסיק אותך במהלך תקופת ההודעה המוקדמת), לא תוכלי לדרוש להחזיק את רכב החברה משום שבפועל לא תהיה הודעה מוקדמת.
  073-2505373

  תגובה
 • 11:03, 31 במאי 2016

  אם עדיין לא שולם החלף הודעה מוקדמת אני זכאי להחזיק ברכב ?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.