• 29 בדצמבר 2013

    עובדת זמנית בהריון

    שלום,

    אני עובדת כממלאת מקום לבחורה שיצאה לחופשת לידה לתקופה של חצי שנה, (המשרה בשירות המדינה)

    העובדת שאני מחליפה ביקשה להאריך את החוזה בחודש וחצי או חודשיים נוספים.

    גיליתי שאני בהריון - האם אני זכאית לאיזושהן זכויות?

    29 בדצמבר 2013
  • 31 בדצמבר 2013

    עובדת זמנית בהריון

    בהתאם לפסיקה האחרונה שניתנה בנושא זה, תע"א 6761/09 מיה ישראלי נ' החברה לפיתוח משאבי אנוש ואח', כאשר מדובר בחוזה לתקופה קצובה הפחותה משנים עשר חודשים – אף שהוארכה - שמגיעה לסיומה, כשאין לצידה ציפייה לחידוש התקשרות אוטומטי – אין מדובר במעשה פיטורים לפי סעיף 9 (ז) לחוק. אי לכך הפרשנות הינה שאינך זכאית לפיצויי פיטורים או להגנות החלות מכוח חוק עבודת נשים.
    עם זאת, הינך זכאית ל- 40 שעות לבדיקות רפואיות הקשורות להריון, במהלך ההריון.
    073-2505373

    31 בדצמבר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?