• 7 בינואר 2014

פיצויי פיטורין- צורת החישוב לעובד שעתי ואופן התשלום

שלום רב.
    לפני כ5 חודשים עזבתי את מקום עבודתי עקב מעבר דירה ל'התנחלות'- מה שמזכה אותי בפיצויי פיטורין על פי החוק. עבדתי במקום זה 3 שנים מלאות. המשכורת היתה לפי תשלום שעתי.
    לאחר המעבר יצרתי קשר עם המעסיק (חברה גדולה)ושאלתי לגבי הפיצויין. הם אמרו
    שנחכה חצי שנה להוכחת המגורים במקום. זכותם.. לפני כחודש יצרתי איתם שוב קשר והם ביקשו שוב אישור מגורים במקןם. שלחתי.
    אתמול קיבלתי מהם בדואר (ללא שום יצירת קשר) צ'ק עם סכום מזומן של מה שלי נראה על פי החישובים שלי כחצי- ואולי הרבה פחות- מהסכום אותו אמורים היו לפצות אותי על פי כך שעבדתי שם 3 שנים.
    בנוסף ל'הפתעתי' מהסכום הנמוך - אני גם מופתעת מכך שזה נשלח במזומן משום ששמעתי ממספר מקומות בעבר שסכומי פיצויין מומלץ להשאיר בקרן הפנסיה וכמיני המלצות בסגנון זה

לסיכום : 1. אשמח לדעת איך מחשבים את סכום הפיצויים- על סמך כך שעבדתי לפי שעה, ושהיו גם תשלומי בונוסים לא מעטים וגם שמדובר על 3 שנים
    2. האם באמת היו אמורים לשלוח לי את הסכום בצורה כזו או שהיו אמורים לשאול אותי מה לעשות עם הכסף?
    תודה רבה!!

7 בינואר 2014
  • 9 בינואר 2014

פיצויי פיטורין- צורת החישוב לעובד שעתי ואופן התשלום

ייתכן כי הסכום שנשלח אליך הינו ההשלמה לה נדרש המעסיק מעבר לסכום הצבור לצורך פיצויים בקרן הפנסיה. האם קיבלת לצד ההמחאה גם את מכתב שחרור הפיצויים והפוליסה?

באשר לבונוסים, רק כאשר מדובר בתשלום שאינו מותנה בתנאי או בגורם מיוחד ניתן לכלול אותו בשכר הקובע לצורך פיצויי פיטורים.
    073-2505373

9 בינואר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?