פיצויי פיטורין- צורת החישוב לעובד שעתי ואופן התשלום - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • בר

  נשלח ע"יבר 10:41, 7 בינואר 2014

  שלום רב. לפני כ5 חודשים עזבתי את מקום עבודתי עקב מעבר דירה ל'התנחלות'- מה שמזכה אותי בפיצויי פיטורין על פי החוק. עבדתי במקום זה 3 שנים מלאות. המשכורת היתה לפי תשלום שעתי. לאחר המעבר יצרתי קשר עם המעסיק (חברה גדולה)ושאלתי לגבי הפיצויין. הם אמרו שנחכה חצי שנה להוכחת המגורים במקום. זכותם.. לפני כחודש יצרתי איתם שוב קשר והם ביקשו שוב אישור מגורים במקןם. שלחתי. אתמול קיבלתי מהם בדואר (ללא שום יצירת קשר) צ'ק עם סכום מזומן של מה שלי נראה על פי החישובים שלי כחצי- ואולי הרבה פחות- מהסכום אותו אמורים היו לפצות אותי על פי כך שעבדתי שם 3 שנים. בנוסף ל'הפתעתי' מהסכום הנמוך - אני גם מופתעת מכך שזה נשלח במזומן משום ששמעתי ממספר מקומות בעבר שסכומי פיצויין מומלץ להשאיר בקרן הפנסיה וכמיני המלצות בסגנון זה לסיכום : 1. אשמח לדעת איך מחשבים את סכום הפיצויים- על סמך כך שעבדתי לפי שעה, ושהיו גם תשלומי בונוסים לא מעטים וגם שמדובר על 3 שנים 2. האם באמת היו אמורים לשלוח לי את הסכום בצורה כזו או שהיו אמורים לשאול אותי מה לעשות עם הכסף? תודה רבה!!

  השב
 • 09:53, 9 בינואר 2014

  ייתכן כי הסכום שנשלח אליך הינו ההשלמה לה נדרש המעסיק מעבר לסכום הצבור לצורך פיצויים בקרן הפנסיה. האם קיבלת לצד ההמחאה גם את מכתב שחרור הפיצויים והפוליסה?

  באשר לבונוסים, רק כאשר מדובר בתשלום שאינו מותנה בתנאי או בגורם מיוחד ניתן לכלול אותו בשכר הקובע לצורך פיצויי פיטורים.
  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.