תשלום למנקה חדר מדרגות - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 15:00, 9 בינואר 2014

  שלום מנקת חדר המדרגות עבדה אצלנו 9 שנים+7 ח' היא הביאה אישור מרפא תעסוקתי -שלא יכולה להמשיך לעבוד ולכן תובעת :פיצויים ,ימי מחלה,חופשה,הבראה ועוד לשאלתי:1)איך לחשב את הפנסיה שהיא דורשת?-האם הכל או רק חלק מעסיק(שני שלישים) והאם לקזז את החלק הפיצויי שבתוך השני שליש מסעיף הפיצויים שהיא דורשת על 9 שנים? 2)היא הגישה אישורי מחלה+בקשת התפטרות.-כמה ימי מחלה נצברו לזכותה עד היום? היא עבדה 1.25 שעה בשבוע כלומר לפי החישוב שלי מגיע לה 0.52 ימים לשנה. כמה שנים אחורה? האם צבירה של מקסימום 90 יום ,חלה גם על היקף משרה שכזה או שהיא זכאית לצבור את החלק היחסי מה90 יום המקסימליים? 3)דמי הבראה-האם נכון לתת רק שנתיים כי היא התפטרה? 4)מה עם ימי חופשה? תודה.

  השב
 • 09:51, 12 בינואר 2014

  מיכל שלום,
  לא אוכל לערוך עבורך את החישוב. עליך לבחון מה היקף המשרה של העובדת בפועל ומתוך ההיקף לגזור את כל זכויותיה, דמי חופשה, פיצויי פיטורים, דמי הבראה וכמובן פנסיה אשר היה על הועד לשלם לה במשך כל התקופה, ואין זה ברור כי ניתן להפריש בדיעבד בעבור השנים שחלפו מקביעת החובה להפריש לקרן פנסיה (2008). אם הועד מעוניין בייעוץ או ייצוג, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם משרדי.
  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.