חובת הודעה מראש - פרילאנס - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • דני

  נשלח ע"ידני 13:50, 2 בפברואר 2014

  שלום אני עובד כפרילאנס מול חברה מסויימת ויש בינינו "הסכם נותן שירותים" שבו מחוייב כל צד בהודעה מראש של 30 יום על הפסקת ההתקשרות. לאחרונה אין להם עבודה בשבילי ובאמצע החודש גם מה שיש אמור להיגמר. לא קיבלתי מהם שום הודעה רשמית על סיום עבודתי אצלם ובכל פעם שאני מתקשר לברר מה קורה הם אומרים לי שזה בטיפול, שהם מחפשים לי עבודה וכ"ו ולא נותנים תשובות ברורות. גם אני בינתיים לא הודעתי להם על הפסקת עבודתי איתם. עולה השאלה מה אני עושה ביום שמסתיימת לי העבודה ? האם הם יהיו מחוייבים לשלם לי כי לא הודיעו מראש ? ואם כן אז איך ? להגיש להם חשבוניות על שעות שלא עבדתי בפועל ? שנית, אם הם מצד אחד לא הודיעו לי על הפסקת עבודה ומצד שני לא מספקים לי עבודה בפועל, האם אני רשאי לעזוב אותם ללא הודעה מראש של 30 יום ? תודה

  השב
 • 11:45, 4 בפברואר 2014

  אם הינך עובד כפרילנס אמיתי ולא מתקיימים יחסי עובד מעביד, יש להתייחס לסעדים שנקבעו בחוזה או לפי חוק החוזים. במידה ואופן ההעסקה הנ"ל הוא פיקטיבי ואכן ישנם יחסי עובד מעביד במסווה של התקשרות ספק לקוח, אזי תהיה זכאי לכל הסעדים הניתנים מכוח חקיקת המגן בדיני עבודה.
  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.