פיצויים עקב מעבר - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • פרלה

  נשלח ע"יפרלה 17:58, 3 בפברואר 2014

  אני גרה בצפון מזה מס' שנים ועובדת בחברה כ5 שנים בחודשים הקרובים אני אמורה לעבור למרכז ואני לא רוצה לוותר על פיצויים. במידה ואני מתפטרת האם אני זכאית (עקב המעבר) לפיצויי פיטורים כחוק? ומה בנוגע לדמי אבטלה? תודה מראש.

  השב
 • 11:29, 5 בפברואר 2014

  עובד או עובדת שהתפטרו ממקום עבודתם, עקב מעבר דירה למקום מגורים המרוחק יותר מ- 40 ק"מ ממקום העבודה, בהתקיים אחת מהנסיבות הבאות: עובד שהתפטר לרגל נישואיו, ומעבר בעקבותיהם לישוב בישראל בו היה גר בן-זוגו, אם המרחק בין מקום מגוריו החדש של העובד לבין מקום מגוריו הקודם הוא 40 ק"מ לפחות, ומקום מגוריו החדש רחוק יותר ממקום עבודתו מאשר מקום מגוריו הקודם. עובד שהעתיק את מקום מגוריו עקב העברה בתפקיד של בן-זוגו המשרת בשירות צבאי על פי התחייבות לשירות קבע, והמרחק בין מקום מגוריו החדש לבין מקום מגוריו הקודם הוא 40 ק"מ לפחות ומקום מגוריו החדש רחוק יותר ממקום עבודתו מאשר מקום מגוריו הקודם.עובד שהעתיק את מקום מגוריו למקום התנחלות או היאחזות, וגר באותו מקום לפחות ששה חדשים רצופים. עובד שהעתיק מקום מגוריו עקב העברה בתפקיד של בן-זוגו המשרת במשטרת ישראל או בשירות בתי הסוהר, והמרחק בין מקום מגוריו החדש לבין מקום מגוריו הקודם הוא לפחות 40 ק"מ ומקום מגוריו החדש רחוק יותר ממקום עבודתו מאשר מקום מגוריו הקודם. עובד שהעתיק מקום מגוריו עקב הצטרפותו לבן זוגו היוצא לתקופה העולה על ששה חדשים לחוץ לארץ בשליחות המדינה, ההסתדרות הציונית העולמית - הסוכנות היהודית לארץ-ישראל, קרן קיימת לישראל או קרן היסוד - המגבית המאוחדת לישראל, והמעביד סירב לאשר לעובד חופשה ללא תשלום לתקופת השליחות כאמור. עובד שהתפטר מעבודתו עקב גירושיו והעתיק מקום מגוריו ליישוב בישראל המרוחק 40 ק"מ לפחות ממקום מגוריו הקודם, ובלבד שגר ביישוב כאמור ששה חדשים לפחות. עובד שהתפטר מעבודתו והעתיק מקום מגוריו עקב הצטרפותו לבן זוג העובד בשירות המדינה או גוף ציבורי אחר שאישרה לענין זה הממשלה, ואשר היחידה שבה הועסק בן הזוג מועברת לירושלים על-פי החלטת הממשלה, והמרחק בין מקום מגוריו הקודם ובין ירושלים הוא 40 ק"מ לפחות. עובד שהתפטר מעבודתו והעתיק מקום מגוריו עקב הצטרפותו לבן זוגו העובר למקום עבודה אחר ולמקום מגורים אחר בישראל, הנמצאים לפחות ארבעים קילומטרים ממקום מגוריו הקודם, ובלבד שמקום מגוריו החדש של העובד רחוק יותר ממקום עבודתו ממקום מגוריו הקודם ושהעובד גר שישה חודשים לפחות במקום מגוריו החדש. לגבי הזכאות לדמי אבטלה - לעניין זה דמי האבטלה ישולמו רק לאחר 90 ימי המתנה (כמו במצב של התפטרות)

  תגובה
 • 12:17, 5 בפברואר 2014

  אני עוברת עם בן זוג אך אנחנו גרים ביחד אך לא נשואים
  והמעבר הוא יותר מ40 ק"מ לעיר שהייתי גרה בה בעבר
  אז מה זה אומר לגבינו?

  תגובה
 • 13:19, 12 בפברואר 2014

  מעבר לרגל נישואין מחייב את זה שבן זוגך יתגורר במקום אליו את עוברת לפנייך ומחייב נישואים.
  073-2505373

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.