• 3 בפברואר 2014

פיצויים עקב מעבר

אני גרה בצפון מזה מס' שנים ועובדת בחברה כ5 שנים
    בחודשים הקרובים אני אמורה לעבור למרכז ואני לא רוצה לוותר על פיצויים.
    במידה ואני מתפטרת האם אני זכאית (עקב המעבר) לפיצויי פיטורים כחוק?
    ומה בנוגע לדמי אבטלה?
    תודה מראש.

3 בפברואר 2014
  • 5 בפברואר 2014

פיצויים עקב מעבר

עובד או עובדת שהתפטרו ממקום עבודתם, עקב מעבר דירה למקום מגורים המרוחק יותר מ- 40 ק"מ ממקום העבודה, בהתקיים אחת מהנסיבות הבאות: עובד שהתפטר לרגל נישואיו, ומעבר בעקבותיהם לישוב בישראל בו היה גר בן-זוגו, אם המרחק בין מקום מגוריו החדש של העובד לבין מקום מגוריו הקודם הוא 40 ק"מ לפחות, ומקום מגוריו החדש רחוק יותר ממקום עבודתו מאשר מקום מגוריו הקודם. עובד שהעתיק את מקום מגוריו עקב העברה בתפקיד של בן-זוגו המשרת בשירות צבאי על פי התחייבות לשירות קבע, והמרחק בין מקום מגוריו החדש לבין מקום מגוריו הקודם הוא 40 ק"מ לפחות ומקום מגוריו החדש רחוק יותר ממקום עבודתו מאשר מקום מגוריו הקודם.עובד שהעתיק את מקום מגוריו למקום התנחלות או היאחזות, וגר באותו מקום לפחות ששה חדשים רצופים. עובד שהעתיק מקום מגוריו עקב העברה בתפקיד של בן-זוגו המשרת במשטרת ישראל או בשירות בתי הסוהר, והמרחק בין מקום מגוריו החדש לבין מקום מגוריו הקודם הוא לפחות 40 ק"מ ומקום מגוריו החדש רחוק יותר ממקום עבודתו מאשר מקום מגוריו הקודם. עובד שהעתיק מקום מגוריו עקב הצטרפותו לבן זוגו היוצא לתקופה העולה על ששה חדשים לחוץ לארץ בשליחות המדינה, ההסתדרות הציונית העולמית - הסוכנות היהודית לארץ-ישראל, קרן קיימת לישראל או קרן היסוד - המגבית המאוחדת לישראל, והמעביד סירב לאשר לעובד חופשה ללא תשלום לתקופת השליחות כאמור. עובד שהתפטר מעבודתו עקב גירושיו והעתיק מקום מגוריו ליישוב בישראל המרוחק 40 ק"מ לפחות ממקום מגוריו הקודם, ובלבד שגר ביישוב כאמור ששה חדשים לפחות. עובד שהתפטר מעבודתו והעתיק מקום מגוריו עקב הצטרפותו לבן זוג העובד בשירות המדינה או גוף ציבורי אחר שאישרה לענין זה הממשלה, ואשר היחידה שבה הועסק בן הזוג מועברת לירושלים על-פי החלטת הממשלה, והמרחק בין מקום מגוריו הקודם ובין ירושלים הוא 40 ק"מ לפחות. עובד שהתפטר מעבודתו והעתיק מקום מגוריו עקב הצטרפותו לבן זוגו העובר למקום עבודה אחר ולמקום מגורים אחר בישראל, הנמצאים לפחות ארבעים קילומטרים ממקום מגוריו הקודם, ובלבד שמקום מגוריו החדש של העובד רחוק יותר ממקום עבודתו ממקום מגוריו הקודם ושהעובד גר שישה חודשים לפחות במקום מגוריו החדש. לגבי הזכאות לדמי אבטלה - לעניין זה דמי האבטלה ישולמו רק לאחר 90 ימי המתנה (כמו במצב של התפטרות)

5 בפברואר 2014
    • 5 בפברואר 2014

פיצויים עקב מעבר

אני עוברת עם בן זוג אך אנחנו גרים ביחד אך לא נשואים
      והמעבר הוא יותר מ40 ק"מ לעיר שהייתי גרה בה בעבר
      אז מה זה אומר לגבינו?

5 בפברואר 2014
      • 12 בפברואר 2014

פיצויים עקב מעבר

מעבר לרגל נישואין מחייב את זה שבן זוגך יתגורר במקום אליו את עוברת לפנייך ומחייב נישואים.
        073-2505373

12 בפברואר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?