• 5 בפברואר 2014

  אי תשלום כספי פנסיה מצד המעסיק וסיום העסקה

  שלום,
  סיימתי את העסקתי בתאריך 15.11.13 לאחר תקופת העסקה של כמעט שנתיים (התפטרתי מיוזמתי). מבירור מול חברת הביטוח מצאתי כי בוצעה העברת כספי פנסיה עד התאריך 07/2013. פניתי אל המעסיק בכתב וטלפונית אך העניין לא מתקדם וגם דרך סוכנות הביטוח שמנהלת את הפנסיה שלי. אני רוצה לברר מה החוק בנוגע לעיכוב תשלומי פנסייה, האם יש על כך כנס מטעם חברת הביטוח? האם זה אומר שזכויותי נפגעו כך שמגיעים לי כספי פיצויים? האם יש חוק לעניין הלנת שכר פנסיה?
  יש לציין כי עם סיום העסקתי, חתמתי על מסמך שניסחו שמצהיר שאין להם חובות כלפיי. אך האם לאור בירורי, הם יכולים לעגן את אי התשלום של הפנסיה תחת העובדה שחתמתי על מכתב כזה?
  כמו כן, נמסר מהמעסיק ,דרך מנהלת החשבונות, כי העבירו צ'קים דחויים לחברת הביטוח עבור תשלומי פנסיה לעובדים. האם זה אמור לעניין אותי כי התשלומים דחויים? כיוון שסיימתי את העסקתי וחברת הביטוח אישרה לי שלא מוזן כי הועברו הכספים, האם אני יכולה לדרוש מהם כי עקב העובדה כי אינני עובדת שם יותר נושא הצ'קים הדחויים לא תקף לגבי?
  תודה מראש

  5 בפברואר 2014
 • 12 בפברואר 2014

  אי תשלום כספי פנסיה מצד המעסיק וסיום העסקה

  לא ניתן לעכב לעובד תשלומי פנסיה משום שלאחר תקופה יהיו לכך השלכות באשר לזכויות בקרן. ניתן להוציא מכתב למעסיקך. אם סיימת לעבוד הינך זכאית להשלמה מלאה של הסכום, מכתב שחרור פוליסה ומכתב שחרור פיצויים במידה והינך זכאית לכך. נשמח לעמוד לרשותך במידה והינך זקוקה ליייעוץ או ייצוג משפטי בעניין זה.
  073-2505373

  12 בפברואר 2014
forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?