גילוי הריון לאחר הודעת פיטורים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • מאיה

נשלח ע"ימאיה 11:57, 5 בפברואר 2014

שלום רב, לפני כשבועיים קיבלתי הודעת פיטורים בשל קיצוצים בחברה. כשבוע לאחר ההודעה גיליתי שאני בהריון. אני עדיין נמצאת בעבודתי עד סוף החודש הנוכחי. כמובן שמבחינת המעסיק הנוכחי אני יודעת שאין מה לעשות שכן הוא לא ידע שאני בהריון כשפיטר אותי (גם אני לא ידעתי...). שאלתי: 1. במידה ואני הולכת לראיון עבודה במקום אחר, האם עליי לספר שאני בהריון (מבחינה חוקית) ? 2. במידה ואני לא מצליחה למצוא עבודה... האם יש אפשרות לחתום אבטלה לפרק זמן ארוך יותר בשל ההריון? תודה!

השב
  • 13:30, 12 בפברואר 2014

על אף שפיטורים לא נבעו מההריון, אם הינך עובדת יותר משישה חודשים, אם תדווחי למעסיק על הריונך, הינך מוגנת על ידי חוק עבודת נשים גם אם מדובר בתקופת ההודעה המוקדמת. על המעסיק תוטל החובה לפנות לקבלת היתר לפיטורים מהממונה על עבודת נשים במשרת העבודה.
    073-2505373

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.