ביטוח לאומי - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • נס

נשלח ע"ינס 19:15, 17 בפברואר 2014

שלום, אני עובדת משמרות במשתלה בקיבוץ בצפון. מ -1.8.13 ועד היום 17.2.14 (7 חודשים) לא קיבלתי משמרות. התלושים שלי מגיעים ריקים. אבל - אף אחד לא עשה לי נוהל פיטורים רישמי. אני מפחדת לגלות שבסוף אצטרך לשלם לבדי לביטוח הלאומי, על כל אותם החודשים הנ׳ל. חוב מטורף שמאז ועד היום תפח מקנסות וריביות ואני בכלל לא יודעת. לא קיבלתי מכתב רישמי מהמעסיק. לא קיבלתי מכתב רישמי על חוב מביטוח לאומי. ולכן אין לי מושג מה קורה עם אותם החודשים, ומה על פי חוק אמור לקרות (המעסיק לא פיטר אותי בנוהל רישמי אז ודאי יש עוד כמה זכויות ודברים שאני מפספסת עקב חוסר ידיעה שנופל בין הכיסאות...) תודה ושבוע טוב.

השב
  • 16:11, 23 בפברואר 2014

ניתן לראות בכך כהרעת תנאים. כדאי לבדוק מול ביטוח הלאומי באילו חודשים לא שולם עבור הביטוח לאומי, ולעדכן על כך את המעסיק בכתב. עוד מומלץ להוסיף כי במידה והמעסיק ימשיך בדרכו ללא תשלום זכויות סוציאליות, הרי שתאלצי להתפטר בדין מפוטרת ולתבוע אותו על כך.
    עו"ד אריק שלו
    arik.shalev@law-shalev.co.il
    ייעוץ אישי- .073-2505384

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.