פיצויי פיטורין - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • דניאל

  נשלח ע"ידניאל 19:55, 17 בפברואר 2014

  שלום רב, התפטרתי לאחר חופשת לידה ואני יודעת שזה דין כפיטורין ולכן מגיע לי פיצויי פיטורין: משכורת כפול שנות העבודה. בפוליסת הפנסיה שלי יש מרכיב (סכום קטן) שנקרא פיצויים. האם ללא קשר לסכום הזה מגיע לי את הפיצויים לפי החישוב הנ"ל? או שעל המעסיק להוסיף כסף לסכום שנמצא בפוליסה כדי שהסכומים יתאימו לחישוב של משכורת כפול שנות העבודה? בנוסף רציתי לדעת אם אוכל לחתום אבטלה מיידית מאחר והתפטרתי לצורך טיפול בילד? (וגם כך כתבתי במכתב פיטורין)

  השב
 • 16:07, 23 בפברואר 2014

  עובדת המתפטרת תוך 9 חודשים מיום הלידה/קבלת הילד זכאית אמנם לפיצויי פיטורים, אך יהיה עליה להמתין 90 ימים מהיום שבו הפסיקה לעבוד על מנת לנצל את זכאותה לדמי אבטלה.
  המעביד "פטור" מתשלומי השלמה של פיצויים לעובדו כאשר נקבע בהסכם קיבוצי או בצו הרחבה כי התשלומים לקופת הגמל הינם במקום חבותו על פי החוק לפיצויי פיטורים ו/או במקרים בהם נחתם הסכם בין העובד למעביד על פי התנאים שנקבעו בסע' 14 לחוק פיצויי פיטורים.
  עו"ד אריק שלו
  arik.shalev@law-shalev.co.il
  ייעוץ אישי- .073-2505384

  תגובה
 • 23:31, 5 במרץ 2014

  איך יודעים האם נקבע בהסכם קיבוצי או בצו הרחבה כי התשלומים לקופת הגמל הינם במקום חבותו ע"פ החוק לפיצויי פיטורים?

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.